AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Trabzonspor'un yumuşak karnı yedek kulübesi"

İlk Yayınlanma : 09 Tem 2020 - 15:47 / Son Güncelleme : 09 Tem 2020 - 15:52

Trabzonspor'un eski futbolcularından Orhan Kaynak, Süper Lig'de şampiyonluk yarışını değerlendirdi. Kaynak, Trabzonspor'un şampiyonluk şansı için ne düşünüyor? Ünal Karaman görevde olsa Trabzonspor şampiyon olur muydu? Kaynak'tan dikkat çeken tespitler...

Futbolculuk döneminde Trabzonspor ve Beşiktaş gibi büyük camialarda forma giyen ve günümüzde teknik direktörlük yaparak futbola hizmet eden Orhan Kaynak, şampiyonluk yarışı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Hangi takım şampiyon olur? Trabzonspor’un eksileri neler? Hüseyin Çimşir’in performansı hakkında ne diyor? Orhan Kaynak, tüm bu sorulara yanıt verdi.

Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Orhan Kaynak’ın açıklamalar şu şekilde:

Orhan Kaynak: "Trabzonspor'un takım savunmasında problemler var"

-Şampiyonluk yarışı veren ve iyi sonuçlar alan Trabzonspor neden düşüşe geçti?

Son 10 maçına bakılınca Trabzonspor çok fazla berabere kaldı. Galipken skoru koruyamadı. Trabzonspor’un takım savunmasında problemler var. Önde oynayan oyuncuların üçüncü bölgede yeterince savunma yapmadığını düşünüyorum. Birinci bölgeye takım çekiliyor. Öyle olunca da gol yemek kaçınılmaz oluyor. Her maçta skoru korumaya gittiler ve goller yediler. Trabzonspor’un öne geçip de koruyamadığı maçlar çok. 24 puan böyle gitmiş.

"Trabzonspor'un yumuşak karnı yedek kulübesi"

-Trabzonspor’un eksileri neler sizce?

Oyuncu değişiklikleri Trabzonspor’u hep zayıflattı. Çok fazla genç oyuncular var. Başakşehir’in, Beşiktaş’ın yedek kulübesine bakın. Trabzonspor’da durum belli. 12-13 futbolcuyla oynuyor Trabzonspor. Yedek kulübesi Trabzonspor’un güçlü değil. Trabzonspor’un yumuşak karnı bence yedek kulübesidir.

"Başakşehir şampiyonluk için daha avantajlı"

- Başakşehir mi, Trabzonspor mu şampiyon olur? Fikriniz nedir?

Başakşehir şampiyonluk yarışında çok büyük avantaja sahip. Pandemi arası sonrasında da futbollarında değişim yok. Fiziksel ve zihinsel olarak hazırlar. Kendinden emin oynuyorlar. 70.dakikaya kadar sabırlı oynuyorlar ve goller buluyorlar. Bazı hocalar takım için sistem kurar, bazı kulüpler de hoca yetiştirir. Başakşehir’in elindeki yedek oyuncular katkı yapıyor. Başakşehir’in geniş kadrosu büyük avantaj.

"İkisi de çok başarılı"

-Hüseyin Çimşir de eleştirilmeye başlandı. Ünal Karaman takımın başında olsa Trabzonspor şampiyon olur muydu?

Trabzonspor’un şu anda sadece kazanması yetmiyor. Başakşehir’in 2 maçta da kaybetmesi gerek. Ünal Hoca çok başarılı bir dönem geçirdi. Hüseyin Hoca da aynı şekilde çok başarılı bir dönem geçiriyor.

"Trabzonspor bu saatten sonra toparlayamaz"

-Kalan haftalarda nasıl bir Trabzonspor izleriz?

Antalyaspor eksiklerle geldi. Ama müthiş mücadele ettiler. Trabzonspor, Ankaragücü maçından iyi oynadı ama kazanamadı. Trabzonspor her maçta gol yiyor. Denizlispor maçını kazanır mı bilemem. Motivasyon olarak düşmüş olabilirler. Denizlispor’un Trabzonspor’dan daha fazla puana ihtiyaçları var. Trabzonspor bu saatten sonra toparlayamaz. Alttan gelen takımlar da var. Bunu da göz ardı etmemek gerekiyor.