AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Transfer piyasasında çılgın rakamları görmek zor olacak"

İlk Yayınlanma : 27 May 2020 - 21:51 / Son Güncelleme : 27 May 2020 - 21:53

"Transfer piyasasında çılgın rakamları görmek zor olacak"

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Tottenham'ın teknik direktöür Jose Mourinho, kulübün transfer döneminde yapacağı hamlelerden bahsetti. Salgın sonrasında daha tutumlu davranacaklarını açıklayan Portekizli teknik adam, oyuncu bonservis ücretlerinde de düşüş yaşanacağını düşündüğünü belirtti.

AJANSSPOR-DIŞ HABER

"Artık çılgın rakamları görmek zor gibi"

SKY Sports'a konuşan Mourinho, salgın sonrası dönemde daha temkinli hamleler yapacağını ifade etti. Portekizli teknik adam: "Transfer döneminin sadece Temmuz ve Ağustos ile sınırlanacağını düşünmüyorum. Bu tarihlerden daha ileri bir tarihe gitmek zorunda kalınacağı kesin. Normal dünyayı ve özellikle futbol dünyasının eski alışkanlıklarına devam edeceğini düşünmüyorum. Artık çılgın rakamları görmek zor gibi."

"Kulübümün yapacağı hamlelerde şunlar olacak..."

Alınabilecek her türlü önlemi almaya çalıştıklarını söyleyen Mourinho: "Kulübümün yapacağı hamlelerde şunlar olacak: Mantık, denge ve parayı gereksiz harcamama. Sadece futbola değil, dünya ve toplumdaki duruma saygı göstereceğiz. Transferden çok kulüpteki oyuncularımızın sağlıklarını korumaya çalışıyoruz. Salgın hakkında virüs hakkında bahsetmiyoruz. Şu an antrenman sahamızda her kuralı uygulayarak, güvenşiğimizi düşünüyoruz. Sadece testlerde değil, her şeyde mükemmel olmaya çalışıyoruz. Kulüp gerçekten buna çok önem variyor. Bundesliga başladı ve çoğu lig başlangıç tarihi verdi. Şu an bizim için çok zor zaman, çünkü oynamak istiyoruz ve tarih belli değil." ifadelerini kullandı.