"Transfer yapmayacağız"

18 Ocak 2020 22:44- Son Güncelleme - 18 Ocak 2020 22:44
Google news abonelik

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Gaziantep FK maçı sonrasında açıklamalar yaptı. Koç, Tahkim, transfer çalışmaları ve gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu. Ali Koç'un açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Ali Koç: "Doğru istikametteyiz"

3 puan aldığımız için mutluyuz. 3 maç üst üste aldık. Doğru istikametteyiz. İlave etmemiz gerekenler var. Zaman zaman iyi oynadık zaman zaman kötü oynadık. Ama ne olursa olsun 3 puanı aldık. Hocamızı ve oyuncularımızı tebrik ediyorum. Taraftarlarımız da muhteşemdi. Onlar da hak etti bu galibiyeti. Yolları da uzun. Gaziantep yönetimine teşekkür ediyorum. Çok iyi ağırladılar bizi. Tribünde normalinden fazla yer verdiler bize.

"Transfer yapabiliriz durumu halen söz konusu değil"

"Transfer yapabiliriz durumu halen söz konusu değil"

"Cuma günü bir saatlik bir sunum yaptık. Aslında değerlendirilen konular geçen cuma günü işlenmişti. Tam karar çıkmamıştı ama 1 hafta beklediler. Bizim başvurumuzu kısmen kabul ettiler, kısmen kabul etmediler. Ama daha da enteresanı geçmişte almış olduğumuz hak, bugün belirlenen bir limit var bizimle ilgili bir rakam ve o rakamın üzerine kabul edilen başvurularımızı ekleyip ama eski hesaplamadan başka şeyleri eksilttiler. Biz bunu anlamakta zorluk çekiyoruz. Gazetelerde yazdığı gibi limitimiz arttı, transfer yapabiliriz durumu halen söz konusu değil. Bize olan karşı olan tavrı ve tutumu anlamakta zorluk çekiyorum."

"Tahkim'e başvuracağız"

"Tahkim'e başvuracağız"

Lisans Kurulun zor bir görev üstlendiğini anlatan Koç, "Onlar da mevcut talimatnamenin yanlışlar olduğunu bilmelerine rağmen yorum yapamıyor. Talimatnameyi olduğu gibi değerlendirmek durumundalar. Ancak bizim yaptığımız başvuruların uluslararası muhasebe kurallarına göre kabul edilememesi için hiç bir neden yok. İki ayrı bankayla ve münferit yaptığımız anlaşmalar var. Dolayısıyla acilen tahkime gideceğiz. Son durağımız tahkim ama gözün üzerinde kaş var intibasını görüyoruz. Niye bu kadar güçlükle yaklaşıyorlar, anlamakta zorlanıyoruz. Başvurumuz kabul edilseydi, bugün 40-50 milyon liralık bir harcama limitimiz olacaktı. Kesinlikle bize göre kabul edilmesi gereken kısım kabul edilmedi. Rakamımız arttı ama ne hikmetse daha önceki haklar tekrar hesaplanarak oradan düşürmeye gidildi. Anlayamıyoruz ve anlamakta güçlük çekiyoruz." ifadelerini kullandı.

Transfer mesajı

"Belki kalabalık olan mevkideki 2-3 kişiyi yollayacağım. Bir kaçını yakında duyacaksınız. Bütçem 3-4 milyon inecek. İhtiyacım olan sol beke 1 transfer yapacağım. 1-3 milyon total bütçede indirim sağlamış olacağız. İhtiyacımız olan mevkiye oyuncu transfer etmiş olacağız. Diğer yerlerden de tasarrufa gitme imkanı sağlamış olacağız. Ama bu şekilde baktığımız zaman bize hiçbir şekilde manevra alanı verilmiyor. İnşallah tahkimde hak yerini bulur. Bu konu adli bir gözle ele alındığı takdirde bizim hakkımızın verilmesini ümit ediyoruz."

"Kurullar ve TFF baskı altında"

"Kurullar ve TFF baskı altında"

Bazı şeyleri artık çıkıp kanallarda anlatma zamanı geldi. Artık dayanılmayacak hale geldi çünkü. 2 hafta kaldı transferin kapanmasına. Bizim hakkımızın verilmesini umut ediyoruz, dua ediyoruz. Gerek kurul olsun gerek federasyon olsun baskı altında tutuluyor.

Koç, "Bu saat itibarıyla transfer yapılabiliyor mu?" şeklindeki sorusuya, "Hayır yapılamıyor." diye yanıt verdi.

Ali Koç'un açıklamaları gündem oldu

Ali Koç'un açıklamaları gündem oldu

Ali Koç'un bu açıklamalarının ardından Twitter'da "SiyasetFutboldanEliniÇEK " etiketi TT olurken; taraftarların siyasetin futbola karışmaması yönünde çağrı yapması dikkat çekti.