AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Transferi açamazsak Mehmet Özcan'ı satmayacağız"

İlk Yayınlanma : 30 Tem 2020 - 16:40 / Son Güncelleme : 30 Tem 2020 - 16:42

"Transferi açamazsak Mehmet Özcan'ı satmayacağız"

Eskişehirspor Teknik Direktörü Mustafa Özer, Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı. Küme düşmenin kaldırılmasını nasıl değerlendirdi? Eskişehirspor'un durumu için neler söyledi? Mehmet Özcan, Galatasaray'a mı transfer olacak? Eskişehirspor'un borcu ne kadar?

"Bayramdan önce bayramı yaşadık"

TFF 1. Lig'de küme düşmenin kaldırılması kararını değerlendiren Mustafa Özer, "Bu karara inanılmaz sevindik çünkü en zor yılı biz yaşadık. 23 tane oyuncumuz gitti ve puan silme cezası aldık. Genç kardeşlerimi kutluyorum çünkü Eskişehirspor'un bayrağını yere düşürmediler. Eskişehirspor'un Süper Lig'de ilk 5'e oynayacak bir potansiyeli var. Bu bizim için milat oldu. Bunu iyi değerlendirmemiz lazım. Bize verilen en güzel hediye bu oldu. Bayramdan önce bayram yaşadık. Çok sevindim çünkü en zor durumdaki takım bizdik. En büyük gücümüz taraftardı ancak onlardan yoksun oynadık. 16-17 yaşlındaki gençlerle oynadık ve şu anda hepsini Avrupa'dan takip ediyorlar. Bizim işimiz bundan sonra başlıyor. Ben bir takımı kurtaramam. Herkesin taşın altına elini sokması lazım çünkü biz gövdemizi soktuk" şeklinde konuştu.

"Eskişehirspor'un 230 milyonluk bir borcu var"

Eskişehirspor'un transfer yasağına da değinen Mustafa Özer, "Boffin'den dolayı bir transfer yasağımız var ancak çalışmalar başladı. Sabahtan akşama kadar uğraşıyoruz. UEFA'dan gelen bir ceza var. Maddi durumumuzu da düzeltmemiz lazım. Transferi açmak zorundayız çünkü çok fazla oyuncumuz kalmadı. Bu sene lig daha zor olacak. Genç kardeşlerimizin tecrübeye ihtiyacı var. Eskişehirspor'un kafaya oynaması lazım ve öyle bir takım kurulmalı. Eskişehirspor'un şampiyonluğa oynayabilecek bir potansiyali var ve inşallah bunu başarırız. Eskişehirspor'un 230 milyonluk bir borcu var. Bu fırsatı kaçırmamalıyız. TFF'ye teşekkür ediyorum çünkü adil bir karar oldu. Çok dua aldılar. Bu kararı çoğu kişi beğendi" dedi.

"Transferi açamazsak Mehmet Özcan'ı satmayacağız"

Son olarak Galatasaray'a transferi gündemde olan Mehmet Özcan'ın da durumuyla ilgili konuşan Özer, "Şu anda bizim olayımız değişti. Transferi açamazsak başka bir yol izleyeceğiz. Oyuncu satışlarından gelen gelirle transferi açabiliriz ama bu çok zor. Tranfser açılmazsa herkesi tutacağız. Transferi açarsak 10-12 tane oyuncu alacağız. Mehmet Özcan'ın parasını yatırdık. Tranfseri açamazsak Mehmet Özcan'ı satmayacağız. Bu bizim için tarihi bir fırsat oldu" diyerek sözlerini tamamladı.