TRT SPOR 2 nasıl izlenir, hangi kanalda?

21 Eylül 2019 03:46- Son Güncelleme - 21 Eylül 2019 03:46
Google news abonelik
TRT SPOR 2 nasıl izlenir, hangi kanalda?

Ulusal ve uluslararası spor organizasyonları, atletizmden güreşe, yüzmeden voleybola, tenisten bisiklete, basketboldan haltere kadar tüm branşların heyecanı 27 Eylül’de yayına girecek olan TRTSPOR2’de yaşanacak.

Sporun tüm renkleri, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğinde 27 Eylül’de yayın hayatına başlayacak TRT SPOR 2 kanalıyla sporseverlerle buluşacak

Test yayınına başlayan TRT SPOR 2’yi ’den de canlı olarak takip edebilirsiniz.

Yayın hayatına başlıyor

 

TRT; spor yayıncılığında yeni bir dönem başlatıyor. Tüm branşların sesi olacak TRT SPOR 2,canlı yayınlayacağı ilk büyük organizasyon olan “Dünya Atletizm Şampiyonası”nı ekrana getirmeye hazırlanıyor.
8 yıldan bu yana kamu yayıncılığı ilkelerine bağlı kalarak referans ve en çok izlenen spor kanalı olmayı başaran TRT Spor, alanında uzman yayın ve yapım ekipleriyle spor yayıncılığında yine öncü oluyor.

Test yayını ile yayın hayatına başlayan TRT Spor2,sporun tüm renklerini aynı ekranda buluşturacak. 65 federasyonun faaliyetlerini izleyiciye ulaştıracak olan sporun yeni kanalı, sporseverlerin tüm spor branşlarından haberdar olmasını hedefliyor. TRT Spor 2, futbol dışı tüm branşları ekrana taşıyarak, Türkiye’nin sportif başarılarına katkı sunmayı amaçlıyor.

Yaklaşık bir yıldır hazırlıkları devam eden TRT Spor 2, test yayınına başladığı hafta ilk önemli yayınını ise, Dünya Atletizm Şampiyonası ile gerçekleştiriyor.

“TRT Spor 2 ile Türk sporu yeni bir döneme başlıyor"

Yeni kanalın içeriği ve hedefleriyle ilgili açıklama yapan TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, “Sporu bütün yönleri ile vatandaşlarımızla buluşturacak, toplumdaki spor kültürünü geliştirecek, sporun yaygınlaşmasını, hemen her yaştan insanımızla buluşturmayı sağlayacak yayınlar yapacak yeni bir kanala ihtiyaç oluğunu düşündük.” dedi.

Eren, yeni kanal için TRT ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın uzun süren titiz bir çalışma yaptığına vurgu yaparak, “Sonucunda Türk sporuna hizmet edecek, sporun futbol dışındaki tüm amatör ve profesyonel olimpik branşlarının yer alacağı yani sporun her rengini görebileceğimiz bir kanalı halkımız ile buluşturuyoruz. Sporseverlere ve spor camiasına hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

TRT Spor 2, her hafta sayısız canlı yayın, tüm branşlardan haberler, önemli gelişmelerin yer aldığı programlar, sporcuların başarı hikayelerigibi birçok yapım ve yayınla sporseverlere sınırsız spor seyri sunuyor.

Dünya Atletizm Şampiyonası yayınları 27 Eylül Cuma gününden itibaren her gün kesintisiz olarak TRT Spor 2’de olacak.

TRT Spor 2 yayın frekans bilgileri

TRT Spor 2 frekans bilgileri
Uydu: Türksat 4A 42'
Frekans: 11958
Symbol Oranı: 27.500
FEC: 5/6
Polarizasyon: Vertical (Dikey)

KABLO TV : 242. KANAL
TURKCELL TV PLUS : 71. KANAL

AJANSSPOR

 

RB Leipzig - Freiburg (1-1) - Maç Özeti - Bundesliga 201/20