"Tudor, Fenerbahçe karşısında başarısız olursa..."

11 Eylül 2017 20:16- Son Güncelleme - 11 Eylül 2017 20:16
Google news abonelik

Fatih Altaylı, Bloomberg HT'de Fatih Kuşçu'nun sunumuyla yayınlanan "Spor Saati" programında spor gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yabancı kuralı değerlendirmesi

"Basketbol takımıyla başlamak istiyorum. Son 16 maçında kötü oynadılar ve kaybettiler. Sonuçta başarı yok. (Hidayet Türkoğlu, 'Milli Takım düşmanlarını açıklayacağım.' demeci sonrası) Hidayet'in ne demek istediğini anlayamadım ama bildiği bir şeyler var. Futbolda yabancı sınırı olacaksa o zaman basketbola da getirin. Neden getirmiyorsunuz?"

"Lucescu'nun etkisi oldu"

"A Milli Takım'da Lucescu'nun etkisi oldu. Yüksek fizikli ülkelere karşı başarılı olamazken; fizik, kondisyonu yüksek oynayan ülkelere karşı başarılı oluyoruz. Takımda baktığımda bekler çok iyi. Oğuzhan kişisel becerisiyle topa vurup; Cenk'in tamamlaması önemliydi. Muazzam futbol oynamadık, akıllı futbol oynadık. Lucescu akıllı ve kurt bir hocadır. Yabancı sınırı 3-4-5 olabilir ama Milli Takım'a faydası olur mu? Bence federasyon önce 1. Lig ve 2. Lig hocalarını toplamalı ve konu tartışılmalı. Usulü böyledir."

"Tudor, Fenerbahçe karşısında başarısız olursa..."

"Galatasaray'ın bir oyun planı yok. Daha önce konuşmamda da, 'Erken formdan düşerler.' demiştim ve çıktı. Selçuk İnan, çok formsuz ve yorgun, oyuna da katkısı yok. Ndiaye daha iyi; Belhanda da kötü, faydası yok. Galatasaray üç maç oynadı, üçü de zayıf takımlarla. Bir Beşiktaş, Başakşehir, Trabzonspor, Fenerbahçe maçları oynamadı. Bunlar bir ölçü olamaz. Galatasaray o kadar transferi yapmasına rağmen takımda Tudor'u hiç düşünmedim. Tudor puan kaybı yaşamaya devam eder. Tudor, Fenerbahçe karşısında başarısız olursa kredisinin biteceğini düşünüyorum."

Takımların değerlendirilmesi

"Fenerbahçe'de ışık yok. Beşiktaş geçen sene olan futbolu oynamıyor. Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkma ihtimali bence zayıf. Porto maçı çok zor geçecek. Trabzonspor, Ersun Yanal ile çok iyi transferler yaptı ama şunu kabul edemiyorum; ligin son sırasında ve sadece 1 puanı bulunan takımı karşısında ilk yarıyı 1-0 yenik kapatıyorsun ve zorlanarak ikinci maçı kazanıyorsun."

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!