Tük taraftarın küfrü UEFA'ya özür dilettirdi!

Cumartesi günü çekilen EURO 2016 Avrupa Şampiyonası kuraları sonrası, çeşitli organizasyonlar ve taraftar etkinlikleri düzenleyen UEFA EURO 2016 resmi Twitter hesabı, takipçileriyle paylaştığı bir Türk taraftarın, Putin'e küfreden kullanıcı adı nedeniyle özür dilemek zorunda kaldı.
15 Aralık 2015 12:43- Son Güncelleme - 15 Aralık 2015 12:43
Google news abonelik
Tük taraftarın küfrü UEFA'ya özür dilettirdi!

Ülkemizin de katıldığı EURO 2016 kuralarında eşleşmelerin belli olmasının ardından UEFA çeşitli etkinlikler yapmaya başladı. Bunlardan bir tanesi de EURO 2016 resmi Twitter hesabından yapılan 'Takımını Destekle' organizasyonu. 

Putin'e küfür

Bu organizasyon için kullanıcılardan #SupportYourTeam (Takımını destekle) hashtag'ini kullanarak destekledikleri takımları yazmasını isteyen UEFA, hashtagli tweeti atan kullanıcılardan bir tanesini rastgele seçip kullanıcı adıyla tweet atıyor. Örneğin  '[Kullanıcı Adı] Türkiye'yi destekliyor' şeklinde tweet atan UEFA, bir Türk kullanıcı adı nedeniyle özür dilemek zorunda kaldı.

Hatasını 7 saat sonra fark etti

Hesabının adında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e küfür eden bir Türk kullanıcıyı #SupportYourTeam hashtagiyle paylaşan UEFA, hatasını saatler sonra fark edebildi.

Yaptığı büyük hatayı yaklaşık 7 saat sonra fark eden @UEFAEURO bir açıklama yaparak 'Taraftar etkinliğinde yer alan saldırgan ve tatsız kullanıcı adları nedeniyle özür diliyoruz. Etkinlik kapatıldı.' denildi. 

Skorer