AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Altay'da eski başkan Özgür Ekmekçioğlu taraftarlara maç ısmarladı

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 08 May 2022 - 12:22 / Son Güncelleme : 08 May 2022 - 12:38

Altay'da eski başkan Özgür Ekmekçioğlu, Giresunspor ile oynanacak karşılaşmanın tüm biletlerini satın alarak taraftarlara ücretsiz verilmesini sağladı.

Ligden düşmesi kesinleşen İzmir ekibinin bugün saat 16.00'da Alsancak Mustafa Denizli Stadı'nda GZT Giresunspor ile oynayacağı karşılaşma öncesinde siyah beyazlı taraftarlara müjde geldi.

Eski başkan tüm biletleri satın aldı

Altay'da nisan ayında başkanlık görevinden istifa eden Özgür Ekmekçioğlu, siyah beyazlı takımın Süper Lig'in 36. haftasında sahasında oynayacağı Giresunspor maçının tüm biletlerini satın alarak taraftarlara ücretsiz dağıtılmasını sağladı.

Hem kulübe hem taraftara katkı

Küme düşmesi kesinleştiği için Altay taraftarının ilgi göstermesinin beklenmediği Giresunspor karşılaşmasının tüm biletlerini satın alarak, taraftarlara ücretsiz dağıtılmasını sağlayan Özgür Ekmekçioğlu, böylece taraftarların Süper Lig'de son maçlarına çıkan takımlarını ücretsiz izleme şansı sağlarken, bir yandan da ekonomik sıkıntı içindeki kulübün gelir elde etmesini sağladı. 

"Kulübümüzün zarar etmesini engelleyeceğim"

Özgür Ekmekçioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, siyah-beyazlı ekibin özellikle bu dönemde nakite ihtiyacı olduğunu belirtti. Kulübün GZT Giresunspor maçından kar edebilmesi için en az 300 bin lira hasılata ulaşması gerektiğini hatırlatan Ekmekçioğlu, "Sezon genelinde bu rakamı hiç elde edemedik ve farkı yönetim kurulu olarak sürekli cebimizden karşıladık. Diğer yandan kongreden bu yana görevi bırakmama rağmen 8 milyon lira kulübümüze para gönderdim. Gün, herkesin Altaylı olduğunu gösterme günü. Şimdi de 250 TL ve 400 TL olarak belirlenen maraton tribün biletlerinin tamamını satın alarak taraftarımıza ücretsiz dağıtıp kulübümüzün zarar etmesini engelleyeceğim." ifadelerini kullandı.

"Divan Kurulu da aynı şeyi yapmalı"

Ekmekçioğlu, bilet fiyatlarında indirim yapılmaması gerektiğini belirterek, "Kongre Divan Kurulu da indirim yerine bizim sezon başından bu yana yaptığımız gibi aradaki farkı karşılayıp olası zararı önleyebilirdi." dedi.

Altay'dan Ekmekçioğlu'na teşekkür

Altay Kulübü resmi internet sitesinden GZT Giresunspor maçının tüm biletlerini satın alan eski başkanı Özgür Ekmekçioğlu'na teşekkür etti. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Geçmiş dönem başkanlarımızdan Sayın Özgür Ekmekçioğlu, Giresunspor ile oynayacağımız maçın tüm biletlerini satın alarak taraftarımıza sembolik bir ücretle verilmesini sağlamıştır.

Bilet fiyatlarındaki jestin yanı sıra genel kurulumuzdan bu yana son bir haftada kulübümüze ödemeler için 8 milyon TL gönderen Ekmekçioğlu’na, katkıları için teşekkür ederiz."