• Diğerleri

"Tüm hukuki yollara başvuracağımızı bildiririz"

TFF 1. Lig takımlarından Bursaspor, küme düşmenin kaldırılmasının ardından hangi açıklamayı yaptı? Yapılan açıklamada hangi ifadelere yer verildi?
29 Temmuz 2020 20:50- Son Güncelleme - 29 Temmuz 2020 20:50
Google news abonelik
"Tüm hukuki yollara başvuracağımızı bildiririz"

TFF 1. Lig ekiplerinden Bursaspor, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in, Süper Lig'de 2019-2020 sezonu için küme düşmenin kaldırıldığını ve gelecek sezonun 21 takımla oynanacağını duyurmasının ardından bir açıklama yaptı.

Bursaspor'un resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Gerekçe olarak gösterilen pandemi sürecinden, sadece bulunduğu ligden düşen takımlar için etkilenmiş gibi gösterilmesi son derece üzüntü vericidir. Aynı süreç bulunduğu ligden bir üst lige çıkma mücadelesi veren tüm takımlar için geçerlidir.

Çıkma mücadelesi veren takımların göz ardı edilerek, sadece düşme hattındaki takımların pandemi sürecinden etkilendiği öngörüsü ile alınan karar adalet, eşitlik, hakkaniyet ilkelerine aykırıdır" ifadelerine yer verildi.

"Tüm hukuki yollara başvuracağımızı bildiririz"

Bursaspor hukuki yollara başvuracağını açıklayarak şu ifadeleri kullandı:

"Bursaspor Kulübü 2019-2020 sezonunda mücadele verdiği TFF 1. Ligde taraftar desteği en çok olan takımların başında olup, pandemi sürecinden en çok etkilenen kulüp olmuştur. Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonu’nun almış olduğu bu karar neticesinde, Bursaspor Kulübü olarak ulusal ve uluslararası tüm hukuki yollara başvuracağımızı bildiririz."

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Müller doğum yapan ata yardım etti