AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Volkan Can'dan TFF seçimi değerlendirmesi: "Tüm isimlere eşit mesafedeyiz"

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 31 May 2022 - 17:23 / Son Güncelleme : 31 May 2022 - 17:27

2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığına (TFF) aday olacak tüm isimlere eşit mesafede olduklarını bildirdi.

Can, yaptığı yazılı açıklamada, TFF Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Gaziantep Futbol Kulübü eski başkanı Mehmet Büyükekşi'nin projelerini paylaşmak amacıyla kendileriyle görüşme talebinde bulunduğunu belirtti.

"Tüm isimlere eşit mesafedeyiz"

Talebi olumlu karşıladıklarını vurgulayan Can, şunları kaydetti:

"Kulüplerimizin temsilcisi olarak bu randevuyu kabul ettik ve başkan adayı olan Gaziantep Futbol Kulübü'nün eski başkanı Mehmet Büyükekşi ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunacağız. Bizler Kulüpler Birliği olarak bu süreçte Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olacak tüm isimlere eşit mesafedeyiz. Bu süreçte aday olacak tüm başkan adaylarına Kulüpler Birliği adına başarılar diliyoruz."

Ali Koç'la görüştü

Bilindiği üzere, 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği'nin ve Kırklarelispor'un Başkanı Volkan Can, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile evinde bir araya gelmişti.

Öte yandan, Riva Tesisleri'nde gerçekleştirilen MHK seminerinde, 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig Kulüpler Birliği başkanları, TFF başkanlığı seçimlerinde aday olması halinde Servet Yardımcı'yı destekleyeceklerini duyurmuştu.