Tümer Metin'den Fatih Terim sözleri: Galatasaray'daki tehlike...

30.03.2022 - 13:11 | Son Güncellenme: 30.03.2022 - 13:17

Yorumcu Tümer Metin, Galatasaray'ın yollarını ayırdığı Fatih Terim ile ilgili olarak "Eğer o dışardaysa başkan da tehlikededir, teknik direktör de." dedi.

Tümer Metin'den Fatih Terim sözleri: Galatasaray'daki tehlike...

AJANSSPOR HABER

Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin eski oyuncusu yorumcu Tümer Metin, Başkan Burak Elmas'ın ibra edilmemesinden sonra Galatasaray'ın seçim gündemini değerlendirdi.

"Elmas'ın ibra edilmeme nedeni Terim"

NutSpor YouTube kanalında Fuat Akdağ’ın moderatörlüğünü yaptığı ‘Dahası da Var’ programına katılan Tümer Metin, "Galatasaray Başkanı Burak Elmas’ın ibra edilmeyişinin nedenleri yok. Tek bir nedeni var. O da Fatih Terim. Başkan adayları, Terim’i almadan seçimi kazanamaz. Eğer Terim dışardaysa başkan da tehlikededir, teknik direktör de" diye konuştu.

"Gelişin gidişine yol haritası olur"

Galatasaray’da fotoğrafın geneline bakmak gerektiğini belirten Tümer Metin konuşmasına şöyle devam etti: "Bir tespitim var. Gelişin, gidişine yol haritası olur. Demek istiyorum ki, Burak Elmas seçim yarışına girerken kimin desteğiyle göreve geldi. Tabii ki Fatih Terim’in. Çünkü Terim dışardaydı, takımın başında değildi, anlaşması bitmişti. Beraber seçime gittiler, seçimi birlikte kazandılar. ‘Win, win’ durumu vardı yani. Sonra testi kırılınca yolun ortasında Burak Elmas, ‘Aslolan Galatasaray’dır. Bundan sonra başıma gelecek her şeye hazırım. Bu benim kararımdır’ dedi."

İlgini Çekebilir
Galatasaray'ın yeni başkanı kim olacak?
Habere Git

"Galatasaray'daki en büyük tehlike..."

Başkan adaylarının Fatih Terim'i yanına almadan seçimi kazanmalarının mümkün gözükmediğini belirten Tümer Metin, "Ben, Terim’in ayrılışından sonra ‘Galatasaray camiasındaki en büyük tehlike Terim'in ayrılmış olması değil, Terim’in dışarda kalmış olmasıdır’ demiştim. Fatih hoca dışardaysa kiminle çalışırsan çalış, teknik direktör de tehlikededir, başkan da tehlikededir. Eğer Terim görevde olsaydı Burak Elmas ibra edilirdi" diye konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler