Tunceli spor yatırımlarında 'altın dönemi'ni yaşıyor

Spor yatırımlarında "altın dönemi"ni yaşayan Tunceli'ye son 3 yılda yarı olimpik yüzme havuzu, kayak merkezi ve şehir stadının da aralarında bulunduğu 34 tesis kazandırıldı.
30 Kasım 2015 12:42- Son Güncelleme - 30 Kasım 2015 12:42
Google news abonelik

Tunceli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şefik Kara, yaptığı açıklamada, son dönemde Türkiye genelinde artan spor yatırımlarına paralel olarak Tunceli'de de önemli projelerin tamamlandığını belirtti. 

Kentte hem spor hem de spor turizmi açısından önemli tesislerin hizmete girdiğini dile getiren Kara, şöyle devam etti:

"İlimiz genelinde son 3 yılda yaklaşık 34 milyon liralık bir yatırım yapılmıştır. Bunlardan en büyüğü, Ovacık Kayak Tesisi. Tesis, 6 milyon lira civarında bir tutara mal oldu. Yaptırılan yarı olimpik yüzme havuzu 5 milyon liraya mal oldu. Şehir stadımız çok kötü ve kullanılmaz durumdaydı. Girişimlerimiz soncunda gençlik ve spor genel müdürümüzün talimatları ve sayın valimizin destekleriyle 5 milyon liraya mal olan stadımız yapıldı. Bunun dışında 3 ilçeye spor salonu, 4 ilçemize sentetik saha, 1 ilçeye gençlik merkezi yapıldı ve 3 ilçenin spor salonu da onarıldı. Bunların yanı sıra şehir merkezinde 3 tenis kortu ile 8 milyon liralık ödenekle il merkezi, ilçe, belde ve köylerde 23 semt sahası, basketbol sahası ve tenis kortları yapıldı. Yatırımlar bundan sonra da devam edecek." 

- Başarılı sporcular yetiştirilecek  
Kara, yapılan tesislerle Tunceli'nin sporda önemli bir ivme yakalayacağını ifade ederek, başta yarı olimpik yüzme havuzu olmak üzere kente kazandırılan tesislerde Tunceli'nin gurur kaynağı olacak sporcular yetiştirileceğini aktardı. 

Ovacık ilçesinde yapımı tamamlanan ve bu kış hizmete girecek kayak merkezinin de hem sportif açıdan hem de turizm açısından önemli bir kazanım olduğunu belirten Kara, "Halkın 30 yıldan beri özlemle beklediği ve bir umut olarak gördüğü kayak tesisi hayata geçti. Tesis, hem ilçeye hem kente güzel bir potansiyel sağlayacaktır" dedi. 

- "Gençler artık spor yapabilecekler" 
Kara, bugüne kadar yeterli tesis olmadığı için gençlerin spor yapma imkanı bulamadığını ancak artık bu eksikliğin önemli ölçüde giderildiğini dile getirerek, "Sadece il merkezinde bir tane spor salonu bulunuyordu, o da okulların, amatör takımların ihtiyacını zor karşılamaktaydı. Bundan sonra inşallah güzel sporcular yetişecektir buralarda" diye konuştu.

Spor tesislerinin gün boyu halkın hizmetinde olacağını belirten Kara, "Vatandaşlarımız her an gelip spor yapabilirler. Amacımız, onların spor yapmalarıdır. Bizim de görevimiz onlara spor ortamları yaratmak ve aynı zamanda kendi antrenörlerimizle onlara yardımcı olmaktır" diye konuştu.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!