Turgay Kıran açıkladı: "Terim'in ilk tercihi Okan Buruk"

Fatih Terim başkan olacak mı? Fatih Terim'den sonra kim Galatasaray'ın teknik direktörü olacak? Okan Buruk, Galatasaray'a gelmeli mi? Galatasaray'ın şampiyonluk şansı ne kadar? Trabzonspor'un aldığı ceza kaldırılır mı? Seyircisiz maçlarda en avantajlı takım kim? Turgay Kıran, tüm bu soruları Spor Kazanı programında yanıtladı.
8 Haziran 2020 15:50- Son Güncelleme - 8 Haziran 2020 15:53
Google news abonelik

Galatasaray'ın eski 2. başkanı Turgay Kıran, Radyospor'a özel açıklamalarda bulundu. Fatih Terim başkan olacak mı? Fatih Terim'den sonra kim Galatasaray'ın teknik direktörü olacak? Okan Buruk, Galatasaray'a gelmeli mi? Galatasaray'ın şampiyonluk şansı ne kadar? Trabzonspor'un aldığı ceza kaldırılır mı? Seyircisiz maçlarda en avantajlı takım kim? Turgay Kıran, tüm bu soruları Spor Kazanı programında yanıtladı.

Terim'den sonra Buruk!

Radyospor'da Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Galatasaray'ın eski 2. başkanı Turgay Kıran, "Galatasaray şu anda Fatih Terim'le yoluna devam ediyor. Fatih Terim eğer başkan olursa getireceği isim Okan Buruk olur. Şu anda bu durum olası bir değişim. Fatih Terim başkan olur mu bilmiyorum. Okan Buruk şu anda çok güzel bir kulüpte. Seyircisiz bir takıma futbol oynatmak çok daha zor ancak Okan Buruk çok iyi işler yapıyor. Okan Buruk umarım bundan sonra Galatasaray'a gelir. Fatih Terim yıllardır profesyonel olarak çalışıyor. Fatih Terim şu anda 66 yaşında. Profesyonel hayatı yaşı sebebiyle zora girebilir. Ben başkan olsam futbol şubesini tamamen Fatih Terim'e bırakırım ve onu sorumlu ilan ederim. Fatih Terim futbolun her şeyini biliyor. Galatasaray'da son dönemlerde dengeler değişti. Galatasaray'a son yıllarda yukarıdan paraşütle atlayan insanlar başkan oldu. Bunlar Galatasaray'ı çok yordu. Galatasaray'da artık bu camiayı tanıyan insanlar başkanlık yapmalı" şeklinde konuştu.

Trabzonspor düşecek!

Turgay Kıran son olarak Galatasaray'ın ligdeki durumunu ve takımların şampiyonluk şansını değerlendirdi. Turgay Kıran, Trabzonspor'un aldığı ceza onların motivasyonunu düşürecektir. Trabzonspor düşüş yaşayacak. Trabzonspor aldığı cezaya itiraz etti ancak bu işlerin kolay kolay düzeleceğini düşünmüyorum. Maçların seyircisiz oynanacak olması Galatasaray için bir dezavantaj. Başakşehir'in bence buradaki şansı yükseldi. Başakşehir zaten seyircisiz oynayan bir takım. Galatasaray'ın en büyük şansı Fatih Terim. Fatih Terim'in motivasyonu ve tecrübesi rakiplerinin çok üstünde" diyerek sözlerini tamamladı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.