AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mohamed Sissoko, Orkun Kökçü'yü Juventus'a önerdi!

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 25 Mar 2022 - 18:12 / Son Güncelleme : 25 Mar 2022 - 18:32

Fransız eski orta saha oyuncusu Mohamed Sissoko, İtalyan devi Juventus'a milli oyuncumuz Orkun Kökçü'yü önerdi. Feyenoord'dan bonservis ile alacağını söyledi. İşte detaylar...

AJANSSPOR HABER

Fransız eski oyuncu Muhammed Sissoko, İtalyan basını TuttoJuve.com'a verdiği demeçte, milli oyuncumuz Orkun Kökçü'nün Juventus için doğru oyuncu olduğu söyledi. İşte detaylar...

 

Serie A'da oynayabilir mi?

Orkun Kökçü'yü yakından takip ettiğini açıklayan Sissoko, ''Serie A'da oynayabilir mi'' soruna ''Benim için Juventus gibi yüksek kalitedeki bir takıma adım atmak için hazır. Eredivisie'den gelen tüm oyuncular, Serie A'da büyük etki yapıyor. Orkun da Feyenoord'un kahramanı ve bu sezon 6 gol, 8 asist yaptı." ifadelerini kullandı. 

 

''Merkez ve ofansif ortada sahada...''

Orkun Kökçü'nün analizini yaptığı ve detaylı olarak incelediğini aktaran eski Fransız oyuncu  Orkun Kökçü'nün Juventus'a transfer olması halinde hangi rolde görev alacağını da açıkladı. Sissoko, "Onu, farklı rollerde oynarken izledim. Merkez ve ofansif orta sahada benim için olumlu bir etki yarattı. Üçlü orta sahada pivot olarak mükemmel." ifadelerini kullandı.

 

''Modrid, seviyesine çıkabilir''

Orkun Kökçü'nün oynadığı futboluyla genç yaşına rağmen iyi işler çıkardığını söyleyen Sissoko, genç milli oyuncumuzu Real Madrid'in Hırvat oyuncusuna benzettiğini açıklado. Sissoko, "Orkun'un, Modrid seviyesine çıkabilecek potansiyeli var" ifadelerini kullandı.