AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mohamed Elneny Arsenal'de yaşadıklarını anlattı!

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 09 May 2022 - 16:40 / Son Güncelleme : 09 May 2022 - 16:54

Beşiktaş'ta kiralık oynadıktan sonra kulübü Arsenal'e dönen Mohamed Elneny teknik direktör Arteta ile yaşadıklarını ve kulüpte nasıl kaldığını anlattı.

Galatasaray'ın transfer gündemine sürekli gelen ve 2019/20 sezonunda Beşiktaş'ta kiralık oynayan Mohamed Elneny Beşiktaş'la kiralık sözleşmesi bittikten sonra Arsenal'e döndüğünde yaşadığı zorlukları anlattı.

Arteta beni planlarının dışında tutuyordu

Mısırlı futbolcu Elneny, "Beşiktaş'la kiralık sözleşmem bittiğinde kulüp bana başka bir takım bulmamı söyledi. Arteta'nın planlarında yoktum ve benim için her şey bitmişti. Menajerimle görüştüler ve ben de ona başka bir kulüp bulmasını söyledim. Menajerim sezon öncesi Arsenal'a dönüp antrenmanlara çıkmamı önerdi. Ben de ona 'Kulüp istiyorsa o zaman sorun yok ancak istemiyorlarsa Beşiktaş'ta harika sezon geçirdim ve başta onlar olmak üzere birçok Premier Lig takımı beni istiyor' dedim. Sonrasında kulüp, sezon başı kampa katılmama karar verdi ancak Arteta beni hala planlarının dışında tutuyordu" dedi.

Harfi harfine uyguladım

Arsenal'den ayrılmak istemediğini ve antrenmanlarda Arteta'nın gözüne girmek için her şeyi yaptığını söyleyen Elneny "İyi antrenman yaptım ve ilk hazırlık maçında oynayıp gol attım. Bu performansını Arteta görmeye başladı. Talimat verdiğinde ne istediğini biliyordum. Planını anlıyordum ve harfi harfine uyguluyordum. Yemin ederim bunu yapıyordum" diye konuştu. Elneny Arsenal'de bu sezon 14 maçta sadece 782 dakika süre aldı ve asist yaptı.