Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı, Çalıştayda Konuştu

Akın Ungan
15.12.2022 - 13:53 | Son Güncellenme: 15.12.2022 - 14:01

Kahramanmaraş'ta güreş çalıştayı yapıldı. Çalıştayda, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş açıklamalarda bulundu. İşte detaylar.

Kahramanmaraş'ta bulunan bir otelde 1. Karakucak, Şalvar, Aşırtmalı Aba, Kapışmalı Aba ve Kuşak Güreşleri Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş açıklamalarda bulundu.

Türkiş, yaptığı konuşmada Kahramanmaraş'ın geleneksel güreşlere en çok sahip çıkan şehirlerden birisi olduğunu ifade etti. Aralık'ta yağlı güreş için düzenlenen çalıştayı hatırlatan Türkiş, yağlı güreşi yeniden yapılandıracak, herkesi çok heyecanlandıracak bir takım kararlar aldıklarını söyledi.

"Burada çok seslilik olacak"

Türkiş, "Artık geleneksel güreşlerde her şey çok daha farklı olacak. Burada çok seslilik olacak. Herkesin sesini dinleyeceğiz. Herkesin düşüncelerini dinleyeceğiz ve sizlerin düşünceleri bizlere ışık olacak. Kesinlikle dostlar alışverişte görsün amacıyla yapılmış bir toplantı değil bu." dedi.

Konuşmaların ardından güreşlerin yapılacağı er meydanı, saha düzeni, düzenlenecek ulusal ve uluslararası şampiyonalar, hakem ve cazgırların görevleri ile okul sporları gibi konularda fikir alışverişinde bulunuldu.

Programa, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkan Yardımcısı Şahin Hopur, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, şampiyon güreşçiler ile ilgililer katıldı.

Senin için hazırladığımız haberler