Turkish Airlines Open 2017 yarın başlıyor!

1 Kasım 2017 16:04- Son Güncelleme - 1 Kasım 2017 16:04
Google news abonelik

Golfte Avrupa Turu Rolex Serisi'ndeki 8 turnuvadan biri olan "Turkish Airlines Open 2017", yarın Antalya'da başlayacak.

THY Basın Müşavirliği'nin açıklamasına göre, 2017 Avrupa Turunun sondan üçüncü etkinliği olan turnuva, Olimpiyat Şampiyonu Justin Rose, 2014 US Open galibi Martin Kaymer ve 2016 Open Turnuvası şampiyonu Henrik Stenson da dahil olmak üzere, dünyanın en iyi oyuncularına ev sahipliği yapacak.

Yarışmacılar, 2016 yılında turnuvaya ilk kez ev sahipliği yapan Regnum Carya Golf ve Spa Resort Otel'de, 7 milyon dolar tutarındaki toplam ödülden pay alabilmek için mücadele edecek.

Bu yılki turnuvada "par-3" 14. delikte topu deliğe tek vuruşta sokmayı başaran oyuncular, turnuva sponsorlarının ikramı olan 1 milyon uçuş mili kazanacak

Turkish Airlines Open'a üçüncü kez katılacak Stenson, büyük organizasyon için her yıl Türkiye'ye gelmenin oldukça heyecan verici olduğunu, buradaki misafirperverliğin, saha ve izleyici kalitesinin gerçekten unutulmaz bir golf deneyimini oluşturduğunu belirterek, "2013'de yedincilik ve 2014'teki üçüncülük sonrasında bu yıl birincilik kürsüsüne doğru ilerlemeye ve haftanın sonunda da kupayı kaldırmaya kararlıyım." ifadelerini kullandı.

THY, bu etkinliğe 2013 yılından itibaren sponsor olurken, ayrıca Turkish Airlines World Golf Cup Amateur Series (Türk Hava Yolları Dünya Golf Kupası Amatör Serisi) turnuvasının sponsorluğunu ve organizatörlüğünü de üstleniyor.

- "Turnuva golf dünyasının küresel ölçekteki tüm ilgisini Antalya'ya çekiyor"

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu, şirketin prestijini ve üst segmentte kalite standardını yansıtan böylesi önemli bir turnuvada mücadele sergilemeleri adına dünyanın en iyi golf oyuncularını, dünyanın önde gelen golf destinasyonlarından biri olan Antalya'da bir kez daha misafir ettiklerini anımsattı.

Avrupa Turu kapsamındaki en heyecanlı turnuvalardan biri olan Turkish Airlines Open'ın golf dünyasının küresel ölçekteki tüm ilgisini Antalya'ya çekerek, 2013 yılında hayata geçirilen ilk turnuvadan bugüne büyük mesafe kat ettiklerine dikkati çeken Kalyoncu, "İnsanları sportmenliğin ve dostane rekabetin evrensel değerleri etrafında birleştiren global spor organizasyonlarına sponsorluk desteği veren Türk Hava Yolları, golf sporuna büyük önem veriyor ve bu desteğini Turkish Airlines Open turnuvasının ötesine taşıyor. Dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu olarak, amatör oyunculara yıl boyunca dünyanın en iyi sahalarında mücadele etme şansı sunan, dünyanın en geniş kapsamlı kurumsal golf turnuvası, 'Turkish Airlines World Golf Cup'a da adımızı vermek bizleri gururlandırıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise "Dört günlük büyüleyici bir golf şöleni için dünyanın her yerinden bu spora gönül verenleri karşılayacak olmak bizleri fazlasıyla heyecanlandırıyor." ifadesini kullandı.

Turnuva sonrasında tur, Dubai'deki sezon finali olan DP World Tour Championship turnuvası öncesinde yönünü Güney Afrika'daki Nedbank Golf Challenge turnuvasına çevirecek.