AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Trabzonspor'un şampiyonluğu Türkiye'nin dört bir yanında coşkuyla kutlandı

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 01 May 2022 - 08:43 / Son Güncelleme : 01 May 2022 - 09:25

Süper Lig'de bitime 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan ederken Trabzonspor'da taraftarlar, Türkiye'nin dört bir yanında coşkuyla şampiyonluğu kutladı. İşte detaylar...

Bordo-Mavili atkıları ve bayrakları ile sokaklara çıkan taraftarlar, meşaleler yakıp horon oynayarak şampiyonluğun coşkusunu doyasıya yaşadı. İşte Türkiye'den Trabzonspor taraftarlarının şampiyonluk manzaraları...

Ordu

Bordo-mavili taraftarlar, Trabzonspor - Antalyaspor maçı öncesi Trabzonsporlular Derneği’ni doldurarak maçı burada izledi. Maçın bitiş düdüğüyle birlikte dışarıya çıkan taraftarlar, adeta bayram havası yaşadı. Dernek önünde meşaleler yakıp, horon çekerek şampiyonluğu kutlayan taraftarlar, sonrasında ise konvoy ile şehir turu attı. Ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan kalabalık taraftar gurubu, burada havai fişek ve meşaleler eşliğinde şampiyonluğu kutladı.

Gümüşhane

Trabzonspor’un Antalyaspor’la 2-2 berabere kalmasının ardından Gümüşhane caddelerinde kutlama yapıldı. Trabzonspor’un şampiyonluğunu resmen ilan etmesinin ardından Gümüşhane caddeleri renkli görüntülere sahne oldu. Trabzonspor taraftarları maçın son düdüğünün çalmasının ardından caddelere akın etti, ellerinde meşaleler ve bayraklarla Trabzonspor lehine sloganlar attı.

Ankara 

Trabzonspor'un, Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından Başkentte meydanları dolduran binlerce taraftar şampiyonluğu doyasıya kutladı. Başkentin simge noktalarından olan Güvenpark'a akın eden Trabzonspor taraftarları renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu. Ellerindeki meşale ve bayraklarla Başkenti bordo-mavi renklere boyayan taraftarlar yaptıkları tezahüratlarla da coşkuyu en üst seviyeye taşıdı. Kemençe eşliğinde horon tepen Trabzonsporlular şampiyonluğun tadını doyasıya çıkardı.

Van

Süper Lig'in lideri Trabzonspor, Antalyaspor'la sahasında 2-2 berabere kalarak ligin bitimine 3 hafta kala şampiyonluğu ilan etmesiyle Van'da taraftarlar sokaklara indi. Van Trabzonspor Taraftarlar Derneği öncülüğünde maç öncesi Trabzonspor taraftarları bir kafede bir araya geldi. Taraftar slogan eşliğinde Soydan Kavşağından Beşyol Meydanı'na yürüyüşe geçti.

Antalya

Antalya’da yaşayan Trabzonlu vatandaşlar şampiyonluğu doyasıya kutladı. Antalya’da yaşayan Trabzonlu vatandaşlar da maçın bitiş düdüğü ile birlikte kendilerini sokağa attı. Konyaaltı ilçesi seyir terasında toplanan çok sayıda taraftar doyasıya şampiyonluğu kutladı. Meşale yakarak oyun oynayan taraftarlar kutlamaların tadını çıkardı.

İstanbul Taksim Meydanı

Trabzonspor, Süper Lig'de şampiyon olurken taraftarlar da sokağa döküldü. Taksim Meydanı'na çıkan binlerce taraftar, Beyoğlu'nu bordo-maviye boyadı. Bordo-mavili taraftarlar, forma ve bayraklarla erken saatlerde İstiklal Caddesi'ne gelirken, Antalyaspor mücadelesini de bu bölgede bulunan mekanlarda takip etti. Karşılaşmanın son düdüğü ile birlikte binlerce bordo-mavili taraftar meydana gelerek kutlamalara başladı. Yüzlerce meşalenin yanıp, havai fişeklerin atıldığı gecede taraftarlar şampiyonluğu doyasıya kutladı.

Rize

Spor Toto Süper Lig'in 35. haftasında Trabzonspor şampiyonluğunu ilan ederken, bordo-mavili taraftarlar, Rize'nin Pazar ilçesinde büyük coşku yaşadı. Bordo-mavili taraftarlar, Pazar ilçesinde takımlarının şampiyonluğunu doyasıya kutladı. Bordo-mavili taraftarlar, maçın bitmesiyle birlikte meşaleler yakarak, şampiyonluk şarkıları söyledi.

Zonguldak

Zonguldak’ta Trabzonspor taraftarı vatandaşlar şampiyonluk kutlamaları çerçevesinde sokaklara döküldü. Kutlamalar çerçevesinde Zonguldaklı vatandaşlar sokaklara döküldü. Terakki Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’ne akın eden çok sayıda vatandaş buradaki meydanda takımlarının şampiyonluğunu kutladı. Ellerinde meşaleler ve Trabzonspor bayrakları ile şampiyonluk coşkusu yaşayan vatandaşlar müzik eşliğinde horon oynadı. 

Manisa

Spor Toto Süper Lig'in lideri Trabzonspor evinde Antalyaspor'la 2-2 berabere kalarak sezonun bitimine 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Şampiyonluk Manisa'daki Trabzonspor taraftarlarını da sokağa döktü. Büyük bir sevinç yaşayan taraftarlar bordo-mavili bayraklarıyla araçlarına binerek Manisa'da da şehir turu attı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda toplanan taraftarlar meşaleler eşliğinde şampiyonluğu doyasıya kutladı.

İzmir

Süper Lig'de 2021-2022 Sezonu'nun şampiyonu Trabzonspor olurken, bordo-mavili futbolseverler İzmir'de zaferi büyük bir coşkuyla kutladı. Antalyaspor karşılaşmasını Cumhuriyet Meydanı'nda izleyen taraftarlar maç bitiminde ortalığı karnaval alanına çevirdi. Maç biter bitmez meşaleler yakan futbolseverler tulum eşliğinde müzik gösterileri yaptı. Ardından horon çekip kolbastı oynayan taraftarlar renkli görüntüler oluşturdu.

Bursa

Trabzonspor'un Spor Toto Süper Lig’de şampiyon olmasının ardından Bursa'da sevinç gösterileri düzenlendi. Meydanlarda toplanan binlerce taraftar, şampiyonluğu havai fişek, meşale ve horonla kutladı. 

Karabük

Trabzonspor’un şampiyon olması Karabük'te coşkuyla kutlandı. Maçın bitiş düdüğüyle birlikte bordo-mavili taraftarlar, 100. Yıl Mahallesi 1003 No'lu Cadde üzerinde toplandı. Trabzonspor bayraklarıyla caddede bir araya gelen taraftarlar, meşaleler yakarak şampiyonluk şarkıları söyledi. Taraftarlar, araçlarıyla da kentte tur atarak takımlarının şampiyonluğunu kutladı.

Aydın

Spor Toto Süper Lig’in 35. haftasında Trabzonspor, konuk ettiği Antalyaspor ile 2-2 berabere kalarak şampiyon olmayı garantiledi. Maçın bitiş düdüğüyle birlikte tüm Türkiye'de olduğu gibi Aydın'da da çok sayıda taraftar sokaklara döküldü. Şampiyonluklarını kutlamak isteyen yüzlerce taraftar Atatürk Kent Meydanı'nda toplandı. Meşaleler yakıp, horon teperek takımlarının şampiyonluğunu kutlayan taraftarlar, renkli görüntüler oluşturdu.

Tekirdağ

Tekirdağ’da Trabzonsporlu taraftarlar, maçın bitmesinin ardından Süleymanpaşa ilçesindeki sahil dolgu alanında toplandı. Meşaleler yakan Bordo-Mavili taraftarlar, takımlarının şampiyonluğunu horon çekerek kutladı.

Muğla - Bodrum

Bordo-mavili taraftarlar Muğla'nın Bodrum ilçesinde şampiyonluğu doyasıya yaşarken, kutlama yaptı.Taraftarlar maçı Konacık Mahallesi'nde birlikte izledikten sonra maç bitiminde cadde ve sokaklar şölen havasına döndü. Onlarca araç konvoy yaparak kent meydanına hareket etti. Konvoy sırasında taraftarlar Trabzonspor bayrağı ile meşaleler yakıp tezahürat attı.

 

Muğla - Marmaris

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan Trabzonspor tarafları, şampiyonluğu araçları ile konvoylar yaparak ellerinde meşaleler ve marşlarla kutladılar. Taraftarlar Marmaris Atatürk Meydanı ve 19 Mayıs Gençlik Meydanında ellerinde bayraklar ve meşaleler ile horon oynayıp, marşlarını söyledi. 

Düzce

Trabzonspor’un Antalyaspor ile berabere kalarak Süper Lig’de şampiyonluğunu ilan etmesi Düzce’deki taraftarları sokağa döktü. Düzce Trabzonsporlular Derneği'nden maçın bitiş düdüğü ile birlikte çıkan Trabzonspor taraftarları yaktıkları meşalelerle Düzce sokaklarını aydınlattı. Şampiyonluk marşları eşliğinde bulvarlarda yürüyen binlerce taraftar, Anıtpark meydanında yapılan şampiyonluk kutlamalarında bir araya geldi. Düzce Trabzonsporlular Derneği tarafından organize edilen şenliklerde binlerce taraftar, çalan kemençeye horon ile eşlik etti.

Ardahan

Karşılaşmasının bitiş düdüğüyle birlikte büyük bir sevinç yaşayan taraftarlar bordo-mavili bayraklarıyla araçlarına binerek Ardahan'da da şehir turu attı. Milli Egemenlik Parkı'nda toplanan taraftarlar horon teperek şampiyonluğu doyasıya kutladı.

Mardin

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Trabzonspor taraftarı şampiyonluğu coşku ile kutladı. Taraftarlar maçın son düdüğüyle Kızıltepe Meydanında şampiyonluğu kutlayarak tur attı. 

Kocaeli

Kocaeli’de Trabzonsporlu taraftarlar şampiyonluğun sevincini doyasıya yaşadı. Kocaeli’deki binlerce Trabzonsporlu taraftar sokaklara döküldü. Şehrin merkezi bir süreliğine bordo-maviye büründü. 

Erzincan

Erzincan’da Trabzonspor taraftarları şampiyonluk kutlamaları çerçevesinde sokaklara döküldü.Bordo-mavili taraftarlar, maçın bitmesiyle birlikte meşaleler yakarak, şampiyonluk şarkıları söyledi. Kutlamalar çerçevesinde Erzincanlı vatandaşlar sokak ve caddelere döküldü. Cumhuriyet Meydanı’na akın eden çok sayıda vatandaş buradaki meydanda takımlarının şampiyonluğunu kutladı.