Türkiye Güreş Federasyonu: "5 Güreşçimiz Depremde Vefat Etti"

İsa Kethüda
10.02.2023 - 10:29 | Son Güncellenme: 10.02.2023 - 11:15

Türkiye Güreş Federasyonu, Kahramanmaraş merkezli depremler sırasında enkaz altında kalan 5 güreşçinin daha vefat ettiğini duyurdu. İşte detaylar...

Türkiye Güreş Federasyonu: "5 Güreşçimiz Depremde Vefat Etti"

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Güreş Federasyonu, Kahramanmaraş merkezli depremler sırasında enkaz altında kalan 5 güreşçinin daha vefat ettiğini açıkladı.

Federasyondan yapılan açıklamada, "Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilimizi etkileyen deprem felaketi sonrası Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sporcularının kaldığı binanın yıkılması sonrası 8 evladımız enkazdan kurtarılmış, 4 evladımız vefat etmiş ve 4 evladımızın ise enkaz altında olduğu bilgisini Güreş Federasyonu olarak camiamız ile paylaşmıştık.

Maalesef 5 güreşçimiz daha vefat etti

Gelen son bilgiler doğrultusunda Kahramanmaraş’ta enkaz altında olan evlatlarımız Eray Şimşek, Halil İbrahim Erdine, Hasan Sarıtürk, Ozan Datlı ve Ahmet Durman’ın vefat ettikleri bilgisini büyük bir üzüntüyle sizlerle paylaşıyoruz. Camiamızın ve aziz milletimizin başı sağ olsun" ifadelerine yer verildi. 

İlgini Çekebilir
Acı haber geldi! 3 sporcu daha hayatını kaybetti
Habere Git

Taha Akgül: Elimizden geleni yapmak için deprem bölgesindeyiz

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 10 ilde yaklaşık 15 milyon vatandaşı etkileyen 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki depremlerin sonrasında arama kurtarma çalışmaları sürerken; ülkenin dört bir yanından deprem bölgelerine yardımlar gönderiliyor.

Olimpiyat, Avrupa ve dünya şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, deprem bölgesine giderek, milli takım antrenörü Abdullah Çakmar, kulüp çalışanları ve 20 kişilik güreş takımıyla bölgede çalışmalara katıldı. Akgül ve güreşçiler, başta güreşçi aileleri olmak üzere Kahramanmaraş, Afşin ve Elbistan’da depremzedelere yardım eli uzatıyor. Bölgede ihtiyaç sahibi olan depremzedelere ulaşan güreşçiler, belirlenen ihtiyaç malzemelerini dağıtarak çalışmalara destek veriyor.

"Acı çok büyük"

Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulunan Milli Güreşçi Taha Akgül, “Ülkemiz çok zor bir süreçten geçiyor. Bu büyük felakette biz ve arkadaşlarımız elimizden geleni yapmak için deprem bölgesindeyiz. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Süre her dakika daralıyor. İnşallah enkaz altından daha çok vatandaşımız sağ kurtarılır. İçimiz acıyor. Bazen insan ne yapacağını bilemez ya, biz burada bunu yaşıyoruz. Acı çok büyük. Allah milletimizin yardımcısı olsun. İmkanlarımız doğrultusunda biz her zaman milletimize hizmete hazırız” dedi.

Senin için hazırladığımız haberler