Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 2. ayağı başladı

12.05.2018 - 17:29 | Son Güncellenme: 12.05.2018 - 17:29

Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 2. ayağı Afyonkarahisar'da başladı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından organize edilen ve Afyonkarahisar Belediyesi tarafından desteklenen şampiyonanın 2. ayak yarışları Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi'nde başladı.

İki gün sürecek yarışların ilk gününde sporcular parkur tanıma antrenmanı, sıralama turları ve teknik kontroller yaptı.

Yarışlar, MX, MX1, MX2, MX2 junior, 85 cc, 65 cc, 50 cc ve veteran olmak üzere 8 ayrı kategoride yapılacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, iki gün sürecek yarışlara 8 kategoride 76 sporcunun katıldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Yarışlarda 5 yaşında olan sporcumuz da var. 60 yaşında veteranlarda yarışan sporcumuz da var. 5 yaşındaki sporcumuz belki de motosiklet yarışlarının en küçük yarışçısı olacak. Afyonkarahisar'da Motor Sporları Merkezi'nde yapılacak bu yarışlar, 1-2 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Dünya Motokros Şampiyonası'nın da provası olacak. Bu yarışların ardından pistlerde revizyonlar ve tesisleşmeler başlayacak. Yoğun bir çalışmayla Dünya Motokros Şampiyonası'na hazır olacağız."

"Bu şampiyona için 6 aydır tanıtımı yapıyoruz"

Dünya Motokros Şampiyonası'nın tanıtımına turizm fuarlarına katılarak başladıklarını dile getiren Akülke, "Spor turizmini Afyonkarahisar'da öne çıkarmak için dünyanın dört bir tarafındaki önemli fuarlara katılarak stant açtık. Bu şampiyona için 6 aydır tanıtımı yapıyoruz. Yurt dışı tanıtımlarının yanında iki federasyon aracımız üniversite kampüslerinde motor sporlarını sevdirmek ve dünya şampiyonasının tanıtımını yapıyor." diye konuştu.

Yarışların final etabı yarın yapılacak.

Senin için hazırladığımız haberler