Türkiye Motokros ve Süper Enduro final yarışları start aldı

14.10.2017 - 18:41 | Son Güncellenme: 14.10.2017 - 18:41

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından düzenlenen Türkiye Motokros ve Süper Enduro final yarışları sıralama turlarıyla başladı.

Türkiye Motokros ve Türkiye Süper Enduro Şampiyonaları'nın final yarışlarının sıralama yarışları Kaynaşlı Motorsporları Merkezinde gerçekleştirildi.

Yaklaşık 100 sporcunun katıldığı şampiyonada, yarışmacılar sağanağa rağmen, hazırlanan ekstrem parkurunda hem engelleri hem de rakiplerini geçmeye çalışarak yarın başlayacak yarışlar için avantaj elde etmeye çalıştı.

TMF İdari Asbaşkanı Mahnut Nedim Akülke, AA muhabirine, Kaynaşlı Motorsporları Merkezinin harika bir doğa içerisinde yer aldığını, yarışmaya katılan sporcuların burada yarışmaktan büyük keyif aldığını söyledi.

Türkiye Motokros ve Türkiye Süper Enduro yarışlarının sonunda sezon şampiyonlarının belli olacağını anlatan Akülke, "İki ayrı yarış ve 14 kategoride şampiyonlarımızı belirleyeceğiz. İki asrı kategoride aynı anda yarışlar gerçekleşecek. Çok heyecanlı ve seyir zevki yüksek yarışlar olacak. Bugün yağmura rağmen sıralama yarışlarını gerçekleştirdik. Yarın yarışlarımız sabah erken saatlerde start alacak. Tüm sporcularımıza kazasız bir yarış diliyorum." diye konuştu.

Yarışlar yarın sabah start alarak, gün boyu devam edecek.

Senin için hazırladığımız haberler