Türkiye Şampiyonası sona erdi!

Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen Büyükler Türkiye Tekvando Şampiyonası sona erdi.
13 Ocak 2016 21:22- Son Güncelleme - 13 Ocak 2016 21:22
Google news abonelik
Türkiye Şampiyonası sona erdi!

Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından Alanya Belediyesi'nin ev sahipliğinde Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen şampiyonaya 70 ilden erkeklerde 900 kadınlarda 550 sporcu katıldı. Şampiyonanın son gününde erkeklerde 74 ve 87, kadınlarda ise 62 kilo müsabakaları yapıldı. 

Müsabakaların ardından şampiyonada dereceye giren sporculara madalyaları düzenlenen törenle federasyon yetkilileri tarafından verildi.

 Şampiyonada kategorilerinde dereceye giren sporcular şöyle:

 Kadınlar 53 Kilo

1. Sedanur Yumruçalı (Ankara Büyükşehir Bld Spor Kulübü)

2. Makbule Nur Korucu(Ankara İlbank Spor Kulübü)

3. Esra Kalem (Bursa Spor Kulübü)

3. Sezen Şevik (İstanbul Büyükşehir Bld. Spor Kulübü)

Kadınlar 73 Kilo

1. Mervenur Evci (Ankara İlbank Spor Kulübü)

2. Ayşe Asma (Edirne Uzunköprü Bld. Spor Kulübü)

3. Zehra Sezişli (Gaziantep Beyaz Melek Spor Kulübü)

3. Büşra Yıldız  (İstanbul Büyükşehir Bld. Spor Kulübü)

Kadınlar 49 Kilo

1. Hanife Ayan (Ankara Adliye Spor Kulübü)

2. Zehra Döşüçukur (Ankara ASKİ Spor Kulübü)

3. Merve Dinçer (Ankara Kanka Spor Kulübü)

3. Safiye Polat (Ankara EGO Spor Kulübü)

Kadınlar 67 Kilo

1. Melisa Mızrak (Ankara İlbank Spor Kulübü)

2. Kübra Kıyı  (İzmir Büyükşehir Bld. Spor Kulübü)

3. Hikmet Nur Durak (Ankara Aktif Akademi Spor Kulübü)

3. Buse Şentürk (Ordu Mor Beyaz Spor Kulübü)

Kadınlar 57 Kilo

1. Durdane Altunel (Konya Selçuku Bld Spor Kulübü)

2. Fulden Gökalp (Bursa Osmangazi Bld Spor Kulübü)

3. Selma Canlı (Konya Türkiye Spor Yazarları Spor Kulübü)

Kadınlar 62 Kilo

1. Tuğba Ayva (Ankara Ego Spor)

2. Yaprak Eriş ( Ankara Büyükşehir Bld.)

3. Elif Kalem (Bursaspor)

Kadınlar 46 Kilo

1. Nihal Satılmış (Ankara İlbank Spor Kulübü)

2. Filiz Öğel (Bursa Gürsu Bld. Spor Kulübü)

3. Ruhat Akalın (Ankara Ulaştırma Spor Kulübü)

Kadınlar 73 Kilo

 1. Ebru Yümlü (İstanbul Büyükşehir Bld Spor Kulübü)

2. Şeyma Nur Söğüt (Ankara Ulaştırma Spor Kulübü)

3. Nazlı Hilal Özbek (Burdur İ.Ö.İ Köy Hizmetleri Gençlik Spor Kulübü)

 

 Erkekler 74 kilo

1. İlker Tanrınıan (İstanbul Büyükşehir Bld. Spor Kulübü)

2. Rıdvan Akın (İstanbul Büyükşehir Bld. Spor Kulübü)

3. Samet Gökmen (İzmir Bayraklı  Bld)

Erkekler  87 Kilo

 1. Talha Bayram (Konya Selçuklu Bld)

2. Kaan Kılıç (Ankara İlbank Spor Kulübü)

3. Serda Gezici (Gaziantep Polis Gücü)

Erkekler 58 Kilo

1. Ömer Faruk Şimşek (Erzurum Gençlik Spor Kulübü

2. Görkem Sezer (Ankara İlbank Spor Kulübü)

3. Ramazan İshak Türksan (İstanbul Tuzla Bld. Spor Kulübü)

3. Doğan Demir (Samsun Kavak Yaşardoğu Spor Kulübü)

Erkekler 68 Kilo

1. Hakan Kavurat (Ankara Adliye Spor Kulübü)

2. Berkay Akyol (İzmir Efsane Gençlik Spor Kulübü)

3. Serhat Korkutan (İstanbul Kasımpaşa Erok Spor Kulübü)

3. Mehmet Öztürk (Ankara Adliye Spor Kulübü)

Erkekler 63 Kilo

1. Yunus Emre Sayan (Ankara İlbank Spor Kulübü)

2. Hasan Kan (Adana Seyhan Bld Spor Kulübü)

3. Nurettin Diler (İstanbul Tuzla Bld. Spor Kulübü(

Erkekler 87 Kilo

1. Ensar Uğuz (Ankara İlbank Spor Kulübü)

2  Serdar Yüksel (İstanbul GOP Bld Spor Kulübü)

3. Serdar Akın (İstanbul Büyükşehir Bld Spor Kulübü)

Erkekler 54 Kilo

1. Cihat Çakmak (İstanbul Büyükşehir Bld Spor Kulübü)

2. Deniz Dağdelen (Trabzon Bordo Mavim Spor Kulübü)

3. İlhan Burak Tavşan (Erzurum Anadolu Form Spor Kulübü)

Erkekler 80 Kilo

1. Orkun Ateşli (Ankara Büyükşehir Bld Spor Kulübü)

2. Ömer Fırat Çelik (Ankara İlbank Spor Kulübü)

3. Hüseyin Emre Ay (Diyarbakır Atletizm Spor Kulübü)

 

Gol geldi tribünden düştü