• Diğerleri

Türkiye'de gün gün koronavirüs vaka sayısı

Türkiye'de corona virüsünden ölenlerin yaş ortalaması kaç? İlk olarak Çin'de ortaya çıkan ve önce Avrupa'ya ardından da Türkiye'yi etkileyen koronavirüs (Covid-19) salgını birçok ülkede hayatı durma noktasına getirdi. Peki Türkiye'de corona virüsünden kaç kişi öldü? Gün gün kaç vaka ortaya çıktı? Ölenlerin yaş ortalaması ve son gelişmeler haberimizde...
20 Mart 2020 00:33- Son Güncelleme - 20 Mart 2020 00:41

Dünya genelinde hayatı durma noktasına getiren corona virüsü Türkiye'de de ilk olarak 11 Mart'ta ortaya çıktı. Koronavirüs sebebiyle birçok iş yeri kepenk kapatırken, okullar ertelendi ve ligler ileri bir tarihe alındı. Peki, Türkiye'de corona virüsünden kaç kişi öldü? Gün gün kaç vaka ortaya çıktı? Ölenlerin yaş ortalaması kaç? İşte detaylar ve son dakika gelişmeleri...

Türkiye'de koronavirüsten kaç kişi öldü?

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 30 Mart gecesi itibariyle koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısının 168'e yükseldiğini açıkladı.

Ölenlerin yaş ortalaması kaç?

Türkiye'de 19 Mart gecesi itibariyle koronavirüsten dolayı hayatını kaybedenlerin yaş ortalaması 79'du. Koronavirüsten dolayı ölenlerin yaşlarının 89, 61, 79 ve 85 yaşında olduğu açıklandı.

Toplam can kaybı 168'e yükseldi.

İlk olarak Çin'de çıkan virüsün 60 yaş üzeri ve kronik hasta olanları üzerinde ölümcül etkide bulunduğu ifade edilmişti.

Türkiye'de koronavirüs yakalanan kişi sayısı kaç?

Türkiye'de koronavirüse yakalanan kişileri her gece Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca gece yarısı itibariyle sosyal medya hesabından açıklıyor.

İlk olarak 11 Mart'ta ortaya çıkan koronavirüs vaka sayısı 30 Mart itibariyle 10.827'ye yükseldiğini açıkladı.

Öte yandan Türkiye'de ligler de bir süreliğine ertelendi.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tottenham - Manchester City (1-3) - Maç Özeti - Premier League 2017/18