AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Üç büyüklerin üçü de hocasız kaldı!

Ajansspor Editör
Eren Tuncay
İlk Yayınlanma : 01 Haz 2021 - 13:02 / Son Güncelleme : 01 Haz 2021 - 13:05

Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin bugün itibarıyla resmi olarak teknik direktörleri bulunmuyor. İşte Sergen Yalçın, Fatih Terim ve Emre Belözoğlu'nun geleceği...

AJANSSPOR - HABER

Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe bugün itibarıyla teknik direktörsüz. Üç büyükleri geçen sezon çalıştıran üç teknik direktörün de sözleşmesi resmi olarak bugün sona erdi. Beşiktaş'ı çitfe kupaya ulaştıran Sergen Yalçın, Galatasaray'ın yaşayan efsanesi Fatih Terim ve son 10 haftada Fenerbahçe'yi çalıştıran Emre Belözoğlu'nun mukavelesi dün akşam itibarıyla sona erdi.

Yalçın ile devam kararı çıkması bekleniyor

Beşiktaş yönetimi yarın veya perşembe günü Sergen Yalçın ile yeni sözleşme için masaya oturacak. Daha iyi bir mukavele ve güçlendirilmiş bir kadro isteyen Sergen Yalçın'ın talepleri kabul edilirse, imzaların atılması için el sıkışılacak. Böylece Yalçın, siyah beyazlılar Şampiyonlar Ligi'nde de boy göstererek, kayerine yeni bir sayfa ekleyecek.

Belözoğlu'nun kaderi bugün belli olabilir

Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu'nun kaderi bugün belli olabilir. Başkan Ali Kço, 15.30'da gazetecilerin karşısına çıkacak ve yeni teknik direktör konusundaki sorularını yanıtlayacak. Geçen sezon sportif diktör olarak kulüpte göreve gelen Belözoğlu, Erol Bulut ile yolların ayırlmasının ardından takımın başına geçti. Belözoğlu, 10 haftalık periyotta 2 puan üstü bir ortalama tuttursa da şampiyonluk fırsatını Sivasspor maçında kaçırması hayal kırıklığı yaratmıştı.

Terim başkanlık seçimini bekleyecek

Galatasaray'da da Fatih Terim'in mukavelesi sona erdi. Sarı kırmızılı kulübün 19 Haziran'da yapacağı başkanlık seçiminden sonra teknik direktörü ancak belli olacak. Altı başkan adayımın beşi Fatih Terim ile yola devam etmeyi düşünüyor. Ancak, Terim yola devam edip etmeme konusunda bugüne kadar bir tavır ortaya koymuş değil. Terim'in bazı Avrupa takımlarıyla da adı geçiyor. Evet bugün itibarıyla üç büyüğün de resmi olarak görev başında bir hocası bulunmuyor.