AjanssporAjansspor uygulamasını indir

UEFA, ırkçı söylem iddiasıyla yargılayacak! İlk cezayı aldı bile...

İlk Yayınlanma : 06 Nis 2021 - 20:29 / Son Güncelleme : 06 Nis 2021 - 23:24

UEFA Slavia Praglı Kudela'yı Irkçı söylemleri sebebiyle yargılayacak. Kudela Rangers Slavia Prag maçında Kamara'ya ırkçı söylemlerde bulunmuştu.

UEFA, ırkçı söylem iddiasıyla yargılayacak! İlk cezayı aldı bile...

UEFA, Glasgow Rangers'ta forma giyen Glen Kamara'ya yönelik ırkçı sözler sarf ettiği öne sürülen Slavia Praglı oyuncu Ondrej Kudela'nın yargılanacağını açıkladı.

UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulundan yapılan açıklamaya göre, Rangers ile Slavia Prag arasında 18 Mart'ta oynanan UEFA Avrupa Ligi son 16 turu rövanş maçındaki ırkçılık iddiasına ilişkin başlatılan soruşturma tamamlandı.

Kudela 1 maç men cezası aldı

Slavia Praglı Kudela'nın, UEFA Disiplin Yönetmeliği'nin futbolda ırkçılık ve ayrımcılık suçunu içeren 14. maddesiyle, centilmenlik dışı hareketler hakkındaki 15. maddesinden yargılanmasına karar verildi.

34 yaşındaki Çek futbolcuya, bir maç geçici men cezası da verildiği belirtildi. Kudela, UEFA Avrupa Ligi çeyrek finalinde Perşembe günü Arsenal ile oynanacak karşılaşmada forma giyemeyecek

Kudela ve Kamara arasında neler yaşandı?

Rangers Teknik Direktörü Steven Gerrard, futbolcusu Kamara'nın Slavia Praglı oyuncu Kudela'nın ırkçı söylemlerine maruz kaldığını öne sürmüştü.

Maç sırasında kameralara yansıyan görüntülere göre Kudela, Kamara'nın kulağına doğru bir şeyler söylemiş ve taraflar arasında gerginlik yaşanmıştı.

Slavia Prag Kulübü ve Kudela ise ırkçılık iddialarını reddetmişti.