AjanssporAjansspor uygulamasını indir

UEFA’dan Türkiye-İtalya maçıyla bir ilk!

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 10 Haz 2021 - 16:37 / Son Güncelleme : 10 Haz 2021 - 18:35

EURO 2020’nin açılış maçı olan İtalya Türkiye karşılaşması, UEFA’nın hakem ataması açısından da tarihe geçecek. İşte detaylar…

UEFA’dan Türkiye-İtalya maçıyla bir ilk!

AJANSSPOR-HABER

Avrupa Futbol Şampiyonası yarın A Milli Takımımızın İtalya karşısında vereceği sınavla başlayacak. Roma Olimpiyat Stadı'nda saat 22:00'de oynanacak maçın hakemleri belli oldu. 

İtalya-Türkiye maçına Hollandalı Makkelie

Hollandalı Danny Makkelie’nin yöneteceği karşılaşmada yardımcılıklarını Hessel Steegstra ve Jan de Vries yapacak. Mücadelenin VAR hakemi Kevin Blom olacak. 

 

UEFA'dan dördüncü hakem sürprizi

Maçın dördüncü hakemliğini ise Stephanie Frappart üstlenecek. UEFA’nın son dönemdeki gözdelerinden olan Fransız hakem böylece bir ilke imza atacak.  

Frappart Türkiye maçıyla tarihe geçecek

Kadın hakemler arasında dünyanın 1 numarası olan Stephanie Frappart, İtalya-Türkiye maçı ile Avrupa Futbol Şampiyonaları’nda görev yapan ilk kadın hakem olarak tarihe geçecek.

İstanbul'daki Süper Kupa finalini yönetti

Frappart ilk olarak 28 Nisan 2019'da ülkesinde Amiens ile Strasbourg arasındaki Ligue karşılaşmasını yöneterek dikkat çekti. Fransız hakemi 2 Ağustos 2019'da İstanbul’da oynanan Liverpool-Chelsea UEFA Süper Kupa final maçı ise dünya çapında üne taşıdı. Frappart bu karşılaşmayı yöneterek, büyük bir Avrupa kupası final maçında görev alan ilk kadın hakem oldu.

UEFA'nın Stephanie Frappart'a, Avrupa Futbol Şampiyonası'nda birinci hakem olarak görev verip vermeyeceği ise merakla bekleniyor.