Ufuk Sarıca turnuvanın favorisini açıkladı!

8 Eylül 2017 20:13- Son Güncelleme - 8 Eylül 2017 20:13
Google news abonelik
Ufuk Sarıca turnuvanın favorisini açıkladı!

AJANSSPOR ÖZEL- Milli Basketbol Takımı’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, Ay-Yıldızlı ekibin yarın oynayacağı İspanya karşılaşması öncesinde Radyospor'da yayınlanan Haber Aktif programında İlker Koç ve Emrah Karalinç'e konuştu.

'Kazanma hırsı önemli'

"Turnuvadan çok memnumum ve çok mutluyum. Burada oyuncularımızın iyi niyetli olması ve kazanma hırsı çok önemli. Oynadığımız maçlarda belli hatalarımız oldu. Basketbolda düzeltmemiz gereken şeylerimiz var. Belki bazı maçlarda bunu beceremedik ama çalışmalıyız"

'Hakem kalitesi düşük!'

"Hakem kalitesi düşük.Bazı şeyler bize denk geldi.Burada bizim hatalarımız var. Ev sahibi avantajını tam anlamıyla kullanamadık. Oynanmamış hiçbir maç üzerinden konuşmak doğru değil. Ben bunları yersiz buluyorum. İşimiz kolay değil. Bu zamana kadar oynadığımız oyun belli. İspanya komple bir takım. Çok iyiler. Oyunun temposunu kaybetmememiz lazım. İlk tercihim İspanya'yı geçebilmek. Bu maçı kayıpsız geçersek çok büyük bir ivme kazanmış oluruz. Tek dileğim İspanya'yı geçmek"

'Favori İspanya!'

"Yabancı sınırlaması konusu her daim futbol ve basketbolda konuşulan konular. Oyuncuların yetişmemesini salt yabancı konusuna bağlamamak lazım. Şu anda verilmiş kararlar var. Önümüzdeki sezonlar değişebilir. Turnuva güzel oluyor. Bazı oyuncuların gelmemesiyle biraz sönük görünebiliyor. İspanya favori. Slovenya ve Letonya çok iyi. Her maçta her sonuç çıkabiliyor"

YASAL UYARI: KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ.