Uğur Meleke'den Ndiaye yorumu: 'Osmanlıspor'da oynadığı gibi...'

30 Ocak 2018 12:05- Son Güncelleme - 30 Ocak 2018 12:05
Google news abonelik

Uğur Meleke, Süper Lig'de takımların son durumunu değerlendirdi.

Radyospor'da yayınlanan Uğur Meleke ile Taktik programından öne çıkanlar şu şekilde:

Ali Palabıyık yorumu

Ali Palabıyık yorumu

"Hakemler hatasız maç yönettiğinde 8.4 puan alıyorlar, ayrıca maçın akışına iyi etki etmişşindir o zaman. 8.5 veya 8.6 puan alırsın ama ben Ali Palabıyık nasıl 8.4 puan aldı bilemedim. Ali Palabıyık, için MHK, 'Kırmızı kartlarda hata yapmadı' diyor. Zaten bu maça atanması bana göre skandaldı.

Adalet herkese lazım, yarın onlara da lazım olur, öncelikli kriterimiz adalet olmalı, ben mesela yazdığım yazılardan dolayı çok fazla reaksiyon alıyorum ama düşündüğüm zaman doğru yaptığımı görüyorum, hukuk bir gün MHK'ya da lazım olur.

Pereira'yı göremedi hadi anladım ama Fernandao'yu nasıl göremezsin? İlk tekmesini göremedin 2. tekmesini nasıl görmedin? Sırf bu sebeple Ali Palabıyık'ın puanı kırılmalıydı."

Fenerbahçe değerlendirmesi

Fenerbahçe değerlendirmesi

"Aykut Kocaman'ın dediği gibi, Fenerbahçe'nin stopere ihtiyacı olduğunu kabul ediyorum bu sebeple Mehmet Topal o pozisyona devşirildi. Normalde takımında 4 stoperin olsun istersin ama 1 transfer yapacaksan o stoper mi olur bunu tartışırım fakat bu durumda Aykut Kocaman'a katılmıyorum."

"30 senedir Fenerbahçe'yi ve ligi yakından takip ediyorum ve 30 senedir Fenerbahçe'de Aatıf ve Dirar gibi vasat oyuncuların bu kadar kolay forma giydiklerini hatırlamıyorum. Mainz takımı zamanında, vasat ama atlet oyuncularla başarılı olmuştur, sırf koşucu bir takım görüntüsündeydiler ve çılgın bir futbol oynuyorlardı. Ama Bayern Münih iyi oyuncularla oynamak zorunda, Dortmund iyi oyuncularla oynamak zorunda, aynı şekilde Fenerbahçe'de büyük bir takım ve iyi oyuncularla oynamak zorunda."

"Aykut Kocaman, Mehmet Ekici'yi Beşiktaş maçında ilk 45 dakika oynatmıştı ve gücü bu kadardı demişti, Trabzonspor maçında yine Mehmet Ekici kulübedeydi ama oynatmadı. Hasan Ali Kaldırım'ı çok severim, ama kendisi sol bek oynayabiliyor ve Fenerbahçe onu orta sahada kullanmamalıydı, bu duruma düşmemeliydi. 20. haftaya geldik ve Başakşehir'in 5, Galatasaray'ın 4 puan gerisindesiniz.

Yorumcular taraftarı etkiliyor şeklinde Aykut Kocaman'ın tepkisi var, yorumcu ne yapsın taraftar etkilenmesin diye insanlar inandıklarını söylemesin mi? Yorumcu subjektiftir ve inandıklarını söylemek için maaş alıyor, bunu yapmasın demek namussuzluktur ne yapsın yorumcu inandıklarını söylemesin mi? Yorumcu konuşacak bu işin tabiatında var."

"Bana mesela bir konuda soru geliyor, ben anlatırken soruyu soran kişi seni kesip bu konudaki kendi düşüncelerini anlatıyor. Yani herkesin bir fikri var, ben hayatım boyunca bunu yaşıyorum, insanları dinliyorum."

 

Ndiaye yorumu

Ndiaye yorumu

"Galatasaray bu yıl Avrupa'da oynayamadı ve Galatasaray gelecek sezon hangi kupada oynayacağı belirsiz bu sebeple Stoke City kalitesinin üzerinde bir takıma gitmesi çok mümkün değildi. Ndiaye, Osmanlıspor'da oynadığı gibi Galatasaray'da yapamadı, uzak mesafe şutu var, dripling yapabiliyor ve saha görüşü çok iyi ama bunların hiçbirini yapamadı, çünkü bir öz güven kaybı yaşadı."

"Galatasaray'da çok fazla bir varlık gösteremedi Ndiaye bu sebeple gidişine çok fazla itiraz edemezsin, bu paralara gitmesi normal. Fatih Terim, santrforun arkasında 3 koşucu kullanıyor bu sebeple Belhanda ve Ndiaye'yi orada düşünmüyordu orta ikilide düşünüyordu. Bu durumda Belhanda'yı burada kullanacak, ama Ndiaye'nin yerine süratli bir oyuncu almak lazım. Galatasaray'ın her an gidecek oyuncular için listesinde bulundurduğu 2-3 oyuncu olmalı bu yoksa iyi bir durum değil."

Meleke: 'Latovlevici ve Linnes Galatasaray'ı sezon boyunca tatmin etmeyecek'

Meleke: 'Latovlevici ve Linnes Galatasaray'ı sezon boyunca tatmin etmeyecek'

"Latovlevici'ye tepki daha çok yeni, Selçuk Şahin ve Sabri Sarıoğlu otomatik tepki alıyorlardı, Selçuk iyi oynadığı maçlardan bile otomatik tepki alıyordu. Latovlevici, daha henüz otomatik tepki alıyor diyemeyiz ama kötü oynuyor ve ılsıklanmasını doğru buluyorum. Latovlevici ve Linnes Galatasaray'ı sezon boyunca tatmin etmeyecek, Asamoah gelirse hemen isterim ama Evra gelecekse 40 kere düşünürüm."

"Eljif Elmas'ın kumaşı iyi, büyük takımlar böyle oyunculara şans verir, Real Madrid bu sene iyi gitmiyor ama bu şansı veriyor. Fenerbahçe de bunu yapmalı, bunu da genç fetişizmi yaptığım için söylemiyorum o ışığı verdiği için söylüyorum bunu.

Başakşehir, Galatasaray ve Beşiktaş şampiyonluk mücadelesinde Fenerbahçe'nin önünde, büyükler takviye yapamazken üstelik kadrodan önemli oyuncuları kaybederken Başakşehir gitti Arda Turan ve Riad Bajic'i aldı. Yedek kadroları bile lig de üst sıralara oynar. Adebayor, Emre Belözoğlu ve Mossoro bu isimlere çok endeksliler ve bu oyunculara bir şey olmazsa çok sorun yaşayacaklarını düşünmüyorum."

"Cyle Larin'i 2015'te Sokrates Dergisi'ne yazmışım, kuvvetli ayakları yere sağlam basan bir oyuncu, Amerika'dan Avrupa'ya geçişte sorun yaşayabilir bir adaptasyon sıkıntısı yaşayabilir. Mümkünse Beşiktaş Larin'i kiralamayıp kadroda tutmalı, adaptasyon sürecini Beşiktaş'ta geçirmeli diye düşünüyorum.

Vagner Love, iyi bir hamle oldu katkı verecektir. Negredo için ise takımın ona yardım etmesi gerektiğini düşünüyorum, kalitesi belli ve çabalıyor da biraz artık takımın da ona yardım etmesi lazım.

Negredo, ilk 11'de devam eder çünkü Talisca'nın bu kadar gol atmasında Negredo'nun payı çok fazla çünkü, fakat Negredo ve Love kısa vadede iyi bir ikili oldular Beşiktaş için."

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 1