Uğurcan Çakır'a biçilen büyük değer: "50 milyon Euro'dan fazla eder!"

10 Şubat 2020 18:13- Son Güncelleme - 10 Şubat 2020 17:20
Google news abonelik
Uğurcan Çakır'a biçilen büyük değer: "50 milyon Euro'dan fazla eder!"

Trabzonspor'un eski teknik direktörlerinden Sadi Tekelioğlu, Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı.

Özgür SANCAR / RADYOSPOR

Radyospor'da Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Teknik Direktör Sadi Tekelioğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

Uğurcan Çakır 50 milyon Euro'dan fazla eder!

"Sizin programınız iyiki var. Daha önce de söylemiştik. Uğurcan Çakır henüz oynamıyorken çok büyük bir isim olacağından bahsetmiştik ancak önemli olan söylemek değil. Önemli olan Uğurcan'ın performansı.  İngiltere'den talipler olduğunu da yine bu programda söylemiştik. Trabzonspor'un gönlünden geçen 50 milton euro. Milan'ın kalecisine bakıyorum sonra Uğurcan'a bakıyorum sonra da diğer kalecilere bakıyorum. Uğurcan 50 milyon euro etmeyecekse bu Uğurcan'ın suçu değil. Ülkenin bu parayı etmemesiyle alakalı. Sanki Türkiye'nin bir kotası var. 50 milyon euro bize fazla gelebilir ancak Avrupa için fazla değil. Türkiye'de biz bu parayı 6 ile çarptığımız için bu para bize fazla geliyor. Uğurcan Çakır 50 milyon avrodan da fazla eder.  Uğurcan'ın daha yüksek rakamlara Avrupa'ya gideceğine inanıyorum."

Trabzonspor bir adım önde!

"Hüseyin Cimşir bu performansını sürdürürse tarihe geçer. Altyapısından çıktığı ve oynadığı takımla şampiyon olmak büyük iş olur. Diğer takımlar birbiriyle oynayacak ve takılacaklar. Trabzonspor'un eksik maçı var. Bu maçlarda 1 puan bile çok kıymetli. Trabzonspor şampiyonluk açısından en şanslı takım. Şampiyon olmak kolay değil ancak Trabzonspor rakiplerinden bir adım önde."

Sivasspor düşüşte değil!

"Sivasspor'un, Gaziantep maçı hariç 2 maçı da hakettiğini düşünüyorum. Burada bir takım 1-2 maç kaybetti mi hemen düşüşe başladı deniyor. Sivasspor o suğuk havaya rağmen iyi oynadı ve maçı haketti. Başakşehir gole kadar ortada yoktu. Böyle maçlar futbolda var. Kayseri'nin 2 galibiyeti var 1'i Fenerbahçe'ye karşı. Sivasspor bence düşüşte değil. Sivasspor hala şampiyonluğun en büyük adaylarından biri. Sivasspor, Trabzonspor hariç diğer takımların önünde."

"Türkiye'nin en iyisi Sörloth!"


"Devre arası transferlerinden Ndiaye yabancılar arasında öne çıkıyor. Genel olarak baktığımızda Sörloth tartışmasız 1 numara. Sörloth için eli çabuk tutmak lazım. Sezonu bile bitirmeden, şimdiden çalışmak lazım. Her maçta gol atıyor. Öncelik Trabzonspor'da. Trabzonspor bonservis bedelini 4-4.5 milyon eurolara çekerse oyuncuyu hemen alması lazım. Sezon sonu Trabzonspor şampiyon olursa bu para zaten çıkar. Trabzonspor'un bugünden geleceğe bakması lazım. Sörloth, Afrikalı oyunculara nazaran daha profesyonel bir oyuncu. Sahada ülkesi gibi soğuk. Transfer için görüştüğünüzde 'Daha zaman var.' diyebilir. Sezon sonunu bekleyebilir. Sörloth Türkiye'nin en iyi yabancı oyuncusu. Böyle oyuncularla önceden anlaşmak çok zor. Oyuncu Türk veya Afrikalı olsa önceden bağlamak daha kolay olabilir. Ama umarım Trabzonspor zoru başarır ve Sörloth'u kadrosuna katar.

Khabib Nurmagomedov | En İyi Bitirişler (2011 - 2018)