Uğurcan Çakır’ın menajerinden Liverpool iddialarına yanıt: ‘En az 20 milyon Euro...’

15 Kasım 2019 18:15- Son Güncelleme - 15 Kasım 2019 18:15
Google news abonelik

Liverpool’un radarına giren Trabzonsporlu genç file bekçisi Uğurcan Çakır hakkında son dakika transfer açıklaması geldi.

Uğurcan Çakır, Liverpool’a transfer olacak mı? İşte detaylar...

Radyospor’dan Salim Manav’ın canlı yayın konuğu olan Uğurcan Çakır’ın menajeri Engin Kırkpınar, “Uğurcan Çakır göz önünde olan ve takip edilen bir kaleci fakat şu anda Trabzonspor Kulübü’ne gelen resmi transfer teklifi yok. Devre arasında transfer olayları kolay olmuyor. Sezon sonunda ancak bir şeyler olabilir. Transfer sürecinde kulüplerin scout ekipleri belirlediği oyuncuları sezon içerisinde takip ederler raporlar olumlu olursa resmi transfer teklifi yapılır. Uğurcan’la devamlı görüşüyoruz, kendisi çok profesyonel bir futbolcu. Uğurcan’ın her zaman Avrupa hedefi var fakat şu lig olursa ya da bu takım olursa diye bir şey yok. Uğurcan’ın iki hedefi var. Trabzonspor’da lig şampiyonluğu yaşamak ve onun devamında da Avrupa’da oynamak.” ifadelerini kullandı ve ekledi:

‘Trabzonspor, en az 20 milyon Euro ister’

‘Trabzonspor, en az 20 milyon Euro ister’

“Sadece Liverpool değil 3-4 tane İngiliz, 3 tane İspanyol, 4 tane de Fransız kulübü Uğurcan’ı izliyor, bu transfer devre arasında olur mu? Bence çok zor bir ihtimal sezon sonunu da bekleyip göreceğiz. Yusuf Yazıcı’dan sonra Trabzonspor’un 20 milyon Euro altında bir ücrete Uğurcan’ı göndereceğini düşünmüyorum.”

‘Onur Kıvrak, futbolu bıraktı’

“Uğurcan Çakır’dan bu patlamayı bekliyorduk. Uğurcan’ın en büyük avantajı Onur Kıvrak gibi tecrübeli bir isimle çalışması oldu. Onur, Uğurcan’a her zaman destek oldu. Onur Kıvrak futbolu bıraktığına dair açıklama yapmadı sonuç itibariyle Trabzonspor’un bu konuda açıklama yapmasını bekledi. Kulüp tarafından da böyle bir açıklama gelemedi. Onur futbol oynamayı düşünmüyor, futbolu bıraktı.”

Alperen Babacan, Galatasaray’dan transfer teklifi aldı mı?

Alperen Babacan, Galatasaray’dan transfer teklifi aldı mı?

“Alperen Babacan için Galatasaray’la bir görüşmemiz olmadı.”