Uğurcan: "Koronavirüs nedeniyle gitmek isteyenler oldu"

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de koronavirüs tehdidi sebebiyle kırmızı alarm var. Trabzonspor kalecisi Uğurcan Çakır, COVID-19 salgını sebebiyle verilen arada evde geçirdiği günleri anlattı. Trabzonspor'un antrenman programı, bireysel performansları ve durumlarını anlattı. Çakır, yabancı futbolcularla ilgili bir gerçeği de canlı yayında ifade etti.
27 Mart 2020 14:41- Son Güncelleme - 27 Mart 2020 14:45
Google news abonelik

Trabzonspor kalecisi Uğurcan Çakır, koronavirüs sebebiyle verilen zorunlu arada neler yaptığını anlattı. Evde neler yapıyor? Antrenmanlar nasıl geçiyor? Yabancı arkadaşlarıyla görüşüyor mu? Tedirginlik yaşıyor mu? Tüm bu sorulara bordo-mavili kaleci açıklık getirdi.

Yayıncı kuruluş beIN Sports canlı yayınına telefonla katılan Uğurcan Çakır’ın yaptığı açıklamalardan Ajansspor’un derledikleri şu şekilde:

Uğurcan Çakır: “Yemek yapmayı sevdiğimi fark ettim”

Evde hayat tahmin ettiğimden daha keyifli geçiyor. Yemek yapmayı sevdiğimi fark ettim. Bu zorunlu ara kitaplar ve filmler için bir fırsat. Evimde eşimle daha fazla vakit geçirebiliyorum.

Uğurcan Çakır için egzersizler nasıl gidiyor?

Teknik heyet bize telefondan antrenman programı gönderiyor. Video sistemiyle bize ne yapmamız gerektiğini söylüyorlar. Tesiste de saha içinde parkurlar var. 2 kişi gidip antrenman yapabiliyor. En iyi şekilde, kondisyonumuzu kaybetmeden çalışmaya gayret ediyoruz.

Uğurcan Çakır: “Yabancı futbolculardan gitmek isteyenler oldu”

Uğurcan Çakır: “Yabancı futbolculardan gitmek isteyenler oldu”

Yabancı futbolcularla tesis içinde konuşma yapmıştık. Birçoğu korkuyordu. Ülkesine gitmek isteyenler oldu. Türkiye’nin en güvenli ülke olduğunu anlatmaya çalıştık. Onlar da bizi dinledi. Şu anda çok görüşemiyoruz. Tesiste görüştüğümüz kadar görüşebildik.

Uğurcan Çakır: ”Dışarıya 1 kez çıktım o da teste gitmek için”

2 hafta içinde 1 kez dışarı çıktım. O da tesise gittim kontrol için. Tedirgin olan futbolcu çoktu. Ben de tedirgindim. Test sonuçları negatif çıktı. Çok mutluyuz. İnşallah böyle devam eder.

Uğurcan Çakır’dan mesaj: Evde Kal Türkiye!

Zihinsel antrenmanımı kitap okuyarak yapmaya çalışıyorum. Yararlı diziler, filmlere bakıyorum. Tüm dünya bir virüsle mücadele ediyor. Bilim ve tedbir mutlaka kazanacaktır. Ben de Evde Kal Türkiye diyorum. Bilime inanalım ve tedbirli olalım. Düşüncelerim bu şekilde. (AJANSSPOR)