Uluslararası 20 Yaş Altı Güreş Turnuvası'nın açılış töreni yapıldı

Akın Ungan
05.02.2023 - 00:19 | Son Güncellenme: 05.02.2023 - 00:46

Son dakika | Uluslararası 12 Şubat 20 Yaş Altı Güreş Turnuvası'nın açılış seremonisi, Kahramanmaraş'ta gerçekleşti. İşte tüm detaylar haberimizde...

Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Uluslararası 12 Şubat 20 Yaş Altı Güreş Turnuvası'nın açılış seremonisi gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Güreş Federasyonu iş birliğiyle Merkez Spor Kompleksi'nde Fransa, Özbekistan, Kosova ve Türkiye'nin çeşitli illerinden 50 sporcunun katıldığı organizasyonun açılış seremonisi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, yaptığı konuşmada, turnuvanın Kahramanmaraş'ın kurtuluş yıl dönümü kapsamında yapılan etkinliklerden biri olduğunu söyledi.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, yaptığı konuşmada, turnuvanın Kahramanmaraş'ın kurtuluş yıl dönümü kapsamında yapılan etkinliklerden biri olduğunu söyledi.

Eroğlu: "Bu organizasyonu uluslararası bir turnuva haline getirdik"

Eroğlu, "Bu organizasyonu uluslararası bir turnuva haline getirdik. Dünya Güreş Birliği'nden de bunu onaylattık. İnşallah bu seneden sonra daha çok ülke ve sporcunun katılacağı bir şampiyona haline getireceğiz" ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Eroğlu, "Kurtuluş günümüze yakışır bir şampiyona ve turnuva yapmak için elimizden geleni yapacağız. Bu tür turnuvalarda sporcu kardeşlerimizin yarışması, kendilerini burada göstermesi, yeteneklerini bize göstermesi ve geleceğin Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu adayları olarak bizim onlara bu fırsatı vermemiz çok önemli." dedi.

Organizasyon yarın bitecek

Yapılan açıklamaların ardından güreş müsabakaları gerçekleştirildi. Organizasyon, yarın sona erecek.

Senin için hazırladığımız haberler