• Diğerleri

Ümit Özat: 'Hayalimde Fenerbahçe'de teknik direktör olmak var'

1 Ekim 2019 17:56- Son Güncelleme - 1 Ekim 2019 18:09
Google news abonelik

Deneyimli teknik direktör Ümit Özat, Adana Demirspor’dan ayrılık süreci, Fenerbahçe, Fatih Terim ve Vedat Muriç hakkında konuştu.

Özat, Galatasaray-PSG maçını da değerlendirdi.

'Kovulmayan antrenör, antrenör değildir'

Radyospor’da Salim Manav’ın canlı yayın konuğu olan Ümit Özat, “Adana Demirspor’dan ayrılık süreci çok ani gelişti. Bir sabah 'helalleşelim dediler, biz de ‘tamam’ dedik. Murat Sancak'ın bende emeği çoktur. O benim için ayrıdır. Murat Sancak benim her zaman abimdir. Çocuklarımın, hanımımın abisidir. Ömrümün sonuna kadar da böyle olcaktır. Antrenörlüğün doğasında kovulmak vardır. Kovulmayan antrenör antrenör değildir. Ben bunu Manisaspor’dayken de demiştim. Azerbaycan'ın Sabah FK takımı ile sıkı temaslarımız oldu. Bizim de kendimize göre beklentilerimiz var. Sabah FK’nın maçlarını da izledim. Yurt dışında günü birlik olmuyor bu işler bunlar Türkiye'de hemen oluyor ama yurt dışında bu işler böyle değil. Sabah FK ile geçen hafta sıkı temas halindeydik. Doğru bir tercih yapmak lazım. Azerbaycan'nın doğru bir ülke olduğunu düşünüyorum. Hatayspor’dan resmi ya da gayriresmi teklif almadım.” İfadelerini kullandı ve ekledi: 

'Türkiye'de başarılı hoca olmanın kıstası ilişkilerinin iyi olmasıdır'

'Türkiye'de başarılı hoca olmanın kıstası ilişkilerinin iyi olmasıdır'

“Türkiye'de başarılı hoca olmanın kıstası ilişkilerinin iyi olmasıdır. Fatih Hoca’yı bunun dışında tutuyorum. Antrenör de futbolcu gibidir başarılı ya da başarısız olabilecektir. Türkiye'de kıstas başarı ya da başarısızlık değil. Türkiye'de şunu anlamıyorum. Oyuncuya 10 lira verilirken hocaya 1 verirseniz başarı olmaz. Basketbol ve voleybolda kulüplerimiz neden başarılı oluyorlar çünkü yöneteciler o alanları sevmiyorlar ve bilmiyorlar. Futbola müdahil oluyorlar ve başarısızlık oluyor. Yöneticiler çekinmese kulübeye de girebilirler. Birkaç yöneticiyi ve başkanı burada ayrı tutmak lazım. Futbolda pasta büyüyor, başarı küçülüyor. Bir kulüp başkanı ile görüştüm; ‘4 maçta 12 puan yapmamız lazımdı’ dedi. Ben de, ‘4 maçta 13 puan yok başkanım’ dedim. Liverpool musun? 1. Lig'de her takımın hedefi şampiyonluk. Premier Lig'de Arsenal 4. olursam Şampiyonlar Ligi'ne direkt giderim diye seviniyor, bizde kulüplerimiz çok farklı düşünüyor. Antrenörler derneğini eleştiriyoruz, toplantı yapılsa kimse gelip destek olmaz. 10 adam bulamazsın. Futbol iyi yerlere gitmiyor."

A Milli Takım yorumu

A Milli Takım yorumu

“Derbinin hakkı beraberlikti. Fenerbahçe’den Emre’yi çıkarın tatsız tuzsuz bir takım. Ülkemize artık kaliteli oyuncu gelmiyor. Babel ve Fabri, Beşiktaş'tan nereye gitti? Fulham'a gitti. Beşiktaş şampiyon bir takımdı, Fulham Premier Lig’de küme düştü. Oyuncu Premier Lig'de küme düşmeyi tercih ediyor. Bunlar daha iyi günlerimiz ülke futbolu çok daha kötü günleri görecek. A Milli Takım inşallah başarılı olur. Sadece Şenol Güneş’in milli takımı değil. Hepimizin milli takımı.”

Vedat Muriç sözleri

“Vedat çok çalışkan bir çocuk. Vedat o dönem antrenmanlarda bile gol atmakta zorlanıyordu. 3 yıl önce ben bu açıklamayı yaptım. Mourinho, Lukaku’yu Chelsea’den gönderdi, M. United’a aldı. Antrenör bindiği dalı kesmez. Vedat’ı ben gönderdiğim için artniyetli insanlar bunu paylaşıyor. Çamur at izi kalsın diyorlar. Vedat çalışmayı seven bir çocuk Allah da yardım ediyor.”

“Kongredeki o konuşma boş boş işlerdi. Oraya yansıtılmamalıydı. Orada benim durumumla kongre kazanılmaz ya da kaybedilmez. Şimdiki başkanla görüşmüyorum. Yapılan işler de eskiden farksız. Ben kongre günü bağlansam ikisine de iki çift sözüm olurdu. Çünkü orada en mağduru bendim.”

'Türk futbolunun gelmiş geçmiş en iyi hocası Fatih Terim’dir'

'Türk futbolunun gelmiş geçmiş en iyi hocası Fatih Terim’dir'

“Çalıştığım en iyi teknik direktör Fatih Terim. Herkes egosunu tatmin etmek için savaşıyor. Fenerbahçeliler alınıp darılmasın Türk futbolunun gelmiş geçmiş en iyi hocası Fatih Terim’dir. Ben olmayan bir şey söylemiyorum. Sizin maç izlemediğiniz stadyumlarda Fatih Terim maç yönetmiştir. O ayrı bir dünya. Fatih Hoca ile 6 maç çalıştım, biraz daha çalışsam daha farklı ola2bilirdi. Fatih Terim’in üzerine algı operasyon yapılıyor. Fatih Hoca merhametli adamdır.”

'Hayalimde Fenerbahçe'de teknik direktör olmak var'

“Herkesin hayali var. Benim de hayalimde Fenerbahçe teknik direktörü olmak var. Kişilerden beklentim yok. Çalışmak lazım. İçimi bir Allah bir de ben bilirim. Türklük; Fenerbahçelilik, Galatasaraylılık, Beşiktaşlılık, Trabzonsporluluk değildir, Türklük; kendi vatandaşına sahip olmaktır. Rakibinize saygı duymanız lazım. Biz her şeyi çok iyi biliyoruz.”

Ümit Özat'tan Twitter'da ilginç cevap: "Ben şaşıyım sen körsün"

Ümit Özat'tan Twitter'da ilginç cevap: "Ben şaşıyım sen körsün"

Radyospor'da yaptığı açıklamalarla gündem olan Ümit Özat'tan Twitter'dan ilginç cevap geldi.

"Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi teknik direktörü Şenol Güneştir. Fatih Terimin sicili bozuk @UmitOzat05" yazan bir kişiye Özat "Ben şaşıyım sen körsün" cevabını verdi.

Kale dibinden topu dışarı yolladı