AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ümit Özat: "Maçın başında 1 puan verseler kimse 'hayır' demezdi"

İlk Yayınlanma : 01 Mar 2021 - 22:54 / Son Güncelleme : 01 Mar 2021 - 23:00

TFF 1. Lig'in 24. haftasında Aydeniz Et Balıkesirspor evinde Ankaraspor'la 2-2 berabere kaldı. Karşılaşma sonrası Ankaraspor Teknik Direktörü Ümit Özat değerlendirmelerde bulundu.

Ümit Özat: "Maçın başında 1 puan verseler kimse 'hayır' demezdi"

AJANSSPOR - HABER

TFF 1. Lig'in 24. haftasında  Aydeniz Et Balıkesirspor evinde Ankaraspor'la 2-2 berabere kaldı. Karşılaşma sonrası Ankaraspor Teknik Direktörü Ümit Özat değerlendirmelerde bulundu.

"Yusuf benim takım arkadaşım"

Maç sonrası basın toplantısında Yusuf Şimşek'in takım arkadaşı olduğunu hatırlatan Özat, "Yusuf benim takım arkadaşım, beraber yıllarımız geçti. Zaman zaman böyle karşı karşıya gelebiliyoruz. Antalya'dayken o beni yendi, Adana'da ben onu yendim. Bugün de ilk defa berabere kaldık." ifadelerini kullandı.

"Futbol böyle bir şey"

Özat, maçın ilk yarısında çok iyi oynadıklarını anlatarak, şöyle konuştu:

"İkinci yarı üçüncü golü bulamayınca maalesef geriye yaslandık. Maçın başında 1 puan verseler kimse 'hayır' demezdi. Maçın sonunda kazandığımız 1 puana mı sevinelim, yoksa kaybettiğimiz 3 puana mı üzülelim. Futbol böyle bir şey. Yayıncı kuruluşa da söyledim, kulüplerin sadece hocalar üzerinde karar almak yerine zaman zaman oyuncular üzerinde de karar alması lazım. Bizler gecemizi gündüzümüze katıyoruz ama oyuncu sadece antrenmanını, maçını yapıp gidiyor. Kulüp düşmüş mü? Düşmemiş mi? Yok olmuş mu? Olmamış mı? 'ben oynayayım, transferimi yapıp gideyim. Bu zihniyetteki oyuncularla kulüplerin mutlaka yollarını ayırması lazım. Yoksa hocalar hep değişir bir yere varamayız. Bazen günü kaybedersiniz ama geleceği kurtarırsınız. Balıkesirspor'u ikinci yarıdaki oyunundan dolayı tebrik ediyorum."