Ümit Özat'tan sert açıklamalar: Kim derdi ki Aziz Yıldırım...

Ümit Özat, Fenerbahçe'deki seçim için ne dedi? Ümit Özat'ın teknik direktörlük kariyeri?
9 Haziran 2018 17:57- Son Güncelleme - 9 Haziran 2018 20:57
Google news abonelik

Fenerbahçe’nin eski kaptanlarından ve günümüzün teknik direktörlerinden Ümit Özat, kendisine ait sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Ali Koç’un seçildiği Fenerbahçe Kongresi’nde adı geçtiği için açıklama yapma ihtiyacı hisseden Özat, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Ümit Özat’ın yaptığı açıklama şu şekilde;

Ümit Özat, Fenerbahçe'deki seçim için yazılı açıklama yaptı

Kamuoyuna duyurulur,

Geçen haftaki Fenerbahçe kongresinde adımın gündeme gelmesi ile ilgili düşüncelerimi açıklamak gereği duydum. Ben Ümi Özat olarak teknik adamlık yaptığım dönemler ve yapacağım dönemler hariç hiç bir zaman ne Fenerbahçe’nin ne de Fenerbahçe’yi yönetenlerin karşısında hiç olmadım olmayacağım da. Sadece inandıklarımı ve gerçekleri söyledim. Bu konu ne Sayın Aziz Yıldırım’ın anlattığı kadar bir seçim malzemesi ne de Ali Koç’un anlattığı kadar basit bir olay değildir.

"Bir yönetici futbolcusuna küfredemez"

"Bir yönetici futbolcusuna küfredemez"

Taraftar futbolcuya kızabilir küfredebilir ama bir yönetici futbolcusuna küfredemez. Kaldı ki o gün bir takım kaptanının yapması gerekeni yaptığım için kendimle gurur duyuyorum. Ama yine acı olan o gün küfredilen insanın efsaneler içinde sayılması. Yine en zor zamanlarında yanında olduğum Aziz Başkan’ın döneminde o koridorlarda 3 kupa kaldırmış, yüzüncü yıl kaptanının tek başıma bir fotoğrafı olmaması can acıtıcı bir durumdur. Kimse birbirinin Fenerbahçeliliğini kıyaslamasın. Allah yeri geldi mi gökte süzülenleri yerde sürünenlere lokma ettiği gibi, gün gelir yerde sürüneni de göklere çıkarmasını bilir.

Kim derdi ki Aziz Başkan bu kulüpten böyle ayrılacak? Onun için bu devran herkese ters dönebilir. 20 yıl önce Aziz Yıldırım’ a bu desteği verenler şimdi Ali Koç’a destek verdiler. Günü geldi mi bugün Ali Koç’a destek olanların yarın ona da aynı kötülüğü yapmayacaklarının garantisi yoktur. Onun için kimse makam, mevki kullanarak ve onlara yalakalık olsun diye sosyal medyada efelik yapmayın. Çünkü gerçek güç, gerçek makam sahibi Allah CC’dir.

Ümit Özat’ın futbolculuk kariyeri

Futbol kariyerine Keçiörengücü’nde başlayan Ümit Özat, daha sonra Gençlerbirliği’ne transfer oldu. 5 sezon Gençlerbirliği’nde oynayan Özat, ardından 1 yıl Bursaspor’a kiralandı. 2000-2001 sezonunda Gençlerbirliği’nde görev yaptıktan sonra Özat, Fenerbahçe’ye katıldı.

2001-2002 sezonunda imza attığı Fenerbahçe’de Ümit Özat 6 sezon oynadı ve kaptanlık görevinde bulundu. Alman teknik adam Daum’un çalıştırdığı Köln’e giderek kariyerinde yeni bir sayfa açan Özat, yaşadığı rahatsızlık sonucu futbolu bırakmıştı.

Ümit Özat’ın teknik direktörlük kariyeri

Ümit Özat’ın teknik direktörlük kariyeri

41 yaşındaki çalıştırıcı, teknik adamlık kariyerine Ankaragücü’nde başladı. Ardından Manisaspor, Elazığspor, Boluspor, Samsunspor, Mersin İdmanyurdu ekiplerinde görev alan Özat, son 2 yıl Gençlerbirliği’nde görev yaptı.

Gençlerbirliği'nde istifa ettikten sonra tekrar göreve dönen Özat, geride bıraktığımız sezon başkente ekibinin küme düşmesine engel olamamıştı.