• Diğerleri

Ünal Karaman: "Oyuncularıma galibiyet için teşekkür ediyorum"

14 Haziran 2020 23:30- Son Güncelleme - 14 Haziran 2020 23:31
Google news abonelik
Ünal Karaman: "Oyuncularıma galibiyet için teşekkür ediyorum"

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Galatasaray'ı 2-0 mağlup ettikleri karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

AJANSSPOR-HABER

"Bu kadar uzun aradan sonra başlamak takımlar açısından zor ile sözlerine başlayan Karaman, "Ama biz maça iyi başladık. Ciddi disiplinle oynadık. Bariz 1-2 hata dışında maç boyunca disiplinle oynadık. Kazandık. Ama eksiklerimiz var. Üstüne çalışacağız. Sakatlığın yaşanmadığı, huzurlu bir sezon diliyorum. Oyuncularıma galibiyet için teşekkür ediyorum.

"Performansı etkileyiciydi"

Tarık da dahil tüm oyuncularımız gelişsin diye uğraşıyoruz. Oynatamadığımız genç oyuncuları oynatmak istiyoruz. Milli takıma da göndermek istiyoruz. Tarık bir adım attı. Ağabeyi ile rekabeti artıracak bir rekabete girdi. Performansından memnunum. Uzun ara vermiş bir oyuncuydu. Tunay'ı bebekken tanıyordum. Performansı etkileyiciydi. Son derede iyi mücadele etti oyuncularımız. Tunay çok ara vermişti. İyi döndü. Bu sevincirici" ifadelerini kullandı. 

Basın toplantısında neler dedi?

Karaman, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında ise sakatlanan Galatasaraylı oyuncular Fernando Muslera ve Florin Andone için "geçmiş olsun" dileklerini ileterek, "Umarım futbol hayatlarını etkilemeden yeşil sahalara dönerler." diye konuştu.

Zor bir süreçten geçtiklerine değinen Karaman, "Lige verilen aranın uzunluğu, 45 gün farklı streslerin yaşandığı evden çıkılmayan bir dönem. Çok disiplinli çalışma ortamlarının olması ve müsabakaların başlaması ile her takımın yaşayacağı zorluklar... Spor adamları olarak bunları ilk kez tecrübe ettik. Sadece bu sene değil. Seneyi de etkileyecek bu sakatlıkların artma ihtimali var. Sezon yüklemesini aynı sezonda üçüncü kez yaparsanız bunun zorlukları olacak. Oyuncular bunu kaldıramayabilir" ifadelerini kullandı. 

Lige verilen arada iyi çalıştıklarını vurgulayan Ünal Karaman, şu görüşleri paylaştı:
"Oyuncularım iyi ve özverili çalıştı. Kontenjan oyuncularım, yerli oyuncular takım ruhu içinde bir arada oldu. Oyuncularım özverili çalışmalarının karşılığını aldı. Bu bizim için bir başlangıçtı. Final niteliğinde maçlar oynayacağız. İnşallah ligi en iyi şekilde tamamlarız"

Gol geldi tribünden düştü