AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ünlü Alman hoca Fenerbahçe'nin kapısından döndü

İlk Yayınlanma : 13 Mar 2020 - 13:23 / Son Güncelleme : 13 Mar 2020 - 13:28

Fenerbahçe'de yeni teknik direktörün kim olacağı merak konusu olurken, Christoph Daum ve Roger Schmidt'in Sarı-Lacivertli takımın kapısından döndüğü öğrenildi.

Ünlü Alman hoca Fenerbahçe'nin kapısından döndü

Teknik direktör arayışını sürdüren Fenerbahçe'nin iki isimle daha görüştüğü ortaya çıktı. Ajnasspor'un elde ettiği bilgiye göre sarı lacivertliler Roger Schmidt ve Mircea Lucescu ile masaya oturdu. 

Ersun Yanal'dan sonra takımın başına yeni teknik direktör getirmek için harekete geçen yönetimilk olarak eski teknik direktörü Christoph Daum ile görüştü. Kulüp, Daum ile sportif direktörlük konusunda görüş alışverişinde bulundu. Daum'dan olumlu yanıt alınan sarı lacivertliler, ardından teknik direktörlük için Roger Schmidt ile biraraya geldi. 

Alman çalıştırıcı, ekibiyle Fenerbahçe'ye gelmeyi kabul etti. Ancak Türk futbolunu tanımadığını söyleyen Schmidt de "Daum sportif direktör olursa gelirim" dedi. Schmidt, Daum'a da kendisiyle birlikte Türkiye'ye gitmek istediğini bildirdi.

YÖNETİM MALİYET DUVARINA ÇARPTI

Ancak sarı lacivertli yönetim iki teknik adamla prensipte anlaşsa da ortaya çıkan mali tablo bir tercih yapmaya zorladı. Bu noktada Fenerbahçe, Schmidt'i tek başına getirmek istedi. Ama Alman teknik adam bunu reddetti ve Hollanda temsilcisi PSV'nin yolunu tuttu.

Schmidt'i PSV'ye kaptıran Fenerbahçe, bu kez dümeni 15 gün önce Galatasaray ve Beşiktaş'ta şampiyonluk yaşayan, A Milli Takım'ı da çalıştıran ve haliyle Türkiye'yi çok iyi bilen Mircea Lucescu ile görüştü. Rumen hoca da Fenerbahçe'ye gelmeyi kabul etti. Ancak ilk görüşmeden sonra Lucescu ile bir daha temasa geçilmedi.

OKAN BURUK'UN HEDEFİ GALATASARAY

Sarı lacivertli ekibin Lucescu konusundaki freni de yine mali boyut. TFF limitleri nedeniyle sıkıntılı olan kulüp, bu nedenle yerli hocaya döndü. Abdullah Avcı ile daha önce irtibata geçilen Fenerbahçe'de Okan Buruk da gündeme geldi.

Fakat, uzun vadede Galatasaray'ı çalıştırmayı hedefleyen Buruk'un da Fenerbahçe'ye gelmeye niyeti olmadığı öğrenildi. Buruk'un öncelikli hedefinin de Başakşehir'i şampiyon yapmak olduğunu ilettiği de gelen bilgiler arasında.