Bisikletçi Mathieu Poel, Vur Kaç Şakası Yüzünden Tutuklandı! Yarıştan Çekildi

27.09.2022 - 23:04 | Son Güncellenme: 27.09.2022 - 23:16

Hollandalı bisikletçi Mathieu van der Poel, Sidney’deki otel odasının kapısını birkaç kez çalıp kaçan 2 çocuk ile yaşadığı gerginliğin ardından tutuklandı.

Ünlü Hollandalı bisikletçi Mathieu van der Poel otel odasının kapısını birkaç kez çalıp kaçan iki çocukla kavga ettiği için tutuklandı.

Yarışmadan çekildi

27 yaşındaki Hollandalı bisikletçi Mathieu van der Poel, Sidney’deki otel odasının kapısını birkaç kez çalıp kaçan 2 çocuk ile yaşadığı gerginliğin ardından tutuklandı. Sporza, ünlü bisikletçinin yaşanan olayla ilgili iki kez ortak saldırı suçlaması ile suçlandığını aktardı. Olayın ardından Poel, yarışa 1 saatten daha az süre kala Dünya Şampiyonası Erkekler Yol Yarışı’ndan çekildi.

Yaşananları anlattı

Sporza’nın aktardığı bilgilere göre Van der Poel yaşanan olayın doğru olduğunu şu sözlerle kabul etti: "Ufak bir tartışma çıktı. Gürültülü komşularla ilgili bir durumdu ve burada oldukça katılar. Saat 4'e kadar odamda değildim. Bu bir felaket, ama artık hiçbir şeyi değiştiremem. En iyisini yapmaya çalışıyorum. Erkenden yattım ve odamın koridorunda bir grup çocuk sürekli kapıyı çaldı. Birkaç defa aynı şey olunca artık pes ettim. Durmalarını pek de nazik bir şekilde istemedim ama onları itmedim. Sonra polis çağrıldı ve götürüldüm."

2 çocuğu da itti

New South Wales Polis Departmanı tarafından yapılan açıklamada cumartesi akşamı saat 22.40 sıralarında Brighton-Le-Sands’deki bir otelde bir adamın 13 ve 14 yaşlarında iki kız çocuğu ile sözlü tartışmaya girdiği ihbarı alındığı belirtildi. Ayrıca adamın her iki kızı da ittiği ve kızlardan biri yere düşerken diğerinin duvara çarptığı için dirseğinin hafif bir şekilde sıyrıldığı iddia edildi. Otel yönetimine haber verildi ve polis çağrıldı.

Kefaletle serbest bırakıldı

Olayın yaşandığı akşam St. George Polis Bölge Komutanlığı polisleri 27 yaşındaki bisikletçiyi tutukladı. Kogarah Polis Karakoluna götürülen Poel, iki ortak saldırı suçlamasıyla suçlandı ve 27 Eylül Salı günü Sutherland Yerel Mahkemesine çıkması için şartlı kefaletle serbest bırakıldı.

Senin için hazırladığımız haberler