AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ünlü spor yazarı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti!

İlk Yayınlanma : 29 Mar 2020 - 13:17 / Son Güncelleme : 29 Mar 2020 - 13:17

Türkiye’de tıp dünyasının önemli isimleri arasında yer alan ve uzun yıllar Milliyet'te spor yazarlığı yapan Prof. Dr. Fevzi Aksoy'un, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Uzun yıllar Milliyet gazetesinde 'Çizgi dışı' isimli köşesinde spor yazarlığı yapan, tıp dünyasının önemli isimlerinden Prof. Dr. Fevzi Aksoy'dan üzücü bir haber geldi.

Koronavirüs semptomları nedeniyle bir süre önce özel bir hastaneye giden Aksoy, daha sonra devlet hastanesine sevk edildi.

Aksoy'un, yoğun bakım servisinde hayatını kaybettiği öğrenildi. Goethe Enstitüsü kurucularından olan Aksoy 90 yaşındaydı.

Diğer yandan Aksoy'un eşi ve kızının da koronavirüs tedavisi gördüğü iddia edildi.

 

Uzun bir dönem Haseki Hastanesi'nde Asabiye bölümünü yöneten Fevzi Aksoy, Milliyet Spor Servisi'nin kurucusu Namık Sevik'in de en yakın çalışma arkadaşlarından biriydi.

FEVZİ AKSOY KİMDİR?

1 Mayıs 1930 yılında İzmir'de doğan ve 50 yılı aşkın süredir röportajları, "çizgi dışı" isimli köşesindeki kendine özgü yazılarıyla herkesin beğenisini toplayan Aksoy'un kaleme aldığı birçok eseri vardı.

Goethe Enstitüsü kurucularından olan, bir dönem Alman Hastanesi Yönetim Kurulu başkanlığı yapan, Alman ve Avusturya hükümetleri tarafından sağlık alanındaki hizmetlerinden dolayı devlet üstün nişanına layık görülen, uzun bir dönem Haseki Hastanesi'nde Asabiye bölümünü yöneten Fevzi Aksoy, Milliyet Spor Servisi'nin kurucusu Namık Sevik'in de en yakın çalışma arkadaşlarından biriydi. Evli ve bir çocuk babası olan Aksoy, İstanbul Üniversitesi Mediko Sosyal Merkezi'nde de başkanlık yaptı.