TVF Başkanı Açıkladı! Dünya Kulüpler Şampiyonası ve Milletler Ligi Türkiye'de

07.09.2022 - 16:08 | Son Güncellenme: 07.09.2022 - 17:20

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ 2022 Dünya Kulüpler Şampiyonası ve Milletler Ligi'nin Türkiye'de olacağını açıkladı.

AJANSSPOR HABER

Son yıllarda voleyboldaki başarılarla dikkat çeken Türkiye, birçok uluslararası turnuvaya ev sahipliği yaptı. Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, yeni bir müjde verdi.

"2022 Dünya Kulüpler Şampiyonası Türkiye'de oynanacak"

Mehmet Akif Üstündağ, 2022 Dünya Kulüpler Şampiyonası'nın 12-18 Aralık tarihleri arasında Türkiye'de düzenleneceğini açıkladı. Üstündağ, "Dünya ve Avrupa'nın gururu olmaya devam ediyoruz. Geçen yıl ilkini düzenlediğimiz Dünya Kulüpler Şampiyonası'nın ikincisine de talip olmuştuk. 12-18 Aralık'ta yapılacak Dünya Kulüpler Şampiyonası, Türkiye'de gerçekleşecek" dedi.

"Milletler Ligi'nin birinci ayağı bu yıl ve önümüzdeki yıl Türkiye'de"

Üstündağ, "Türkiye, hiç Dünya Şampiyonası yapmadı. 2026 Dünya Şampiyonası'na Türkiye olarak talip olduğumuzun ön görüşmesini devlet büyüklerimizle gerçekleştirdik. Milletler Ligi üç ayaktan oluşacak, birinci ayağı Mayıs-Haziran sonu olacak. Yine bu yıl ve önümüzdeki yıl Türkiye'ye aldık. Finalini daha sonra görüşeceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

"Bir voleybol maçını büyük bir statta oynatacağız"

Sözlerine devam eden Üstündağ, "Biz artık statlara sığmıyoruz. Hayalimizi gerçekleştireceğiz. Bir voleybol maçını büyük bir statta oynatacağız. Bunun hangi maç olacağını vakti ve saati gelidiğinde açıklayacağız." şeklinde konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler