Utku mu, Ersin mi? Eski antrenör açıkladı...

06.05.2020 - 08:53 | Son Güncellenme: 06.05.2020 - 09:44

Süper Lig'de kalan 8 maçta Beşiktaş'ın kalesini kimin koruyacağı merak konusu oldu. Siyah-beyazlılarda teknik direktör Sergen Yalçın genç kaleciler Utku Yuvakuran ve Ersin Destanlıoğlu'na güveniyor. Pekiyi hangi kaleci kalan maçlarda oynayacak?

Beşiktaş'a kiralık olarak transfer edilen Loris Karius ile yollar olaylı şekilde ayrıldı. Alman kaleci ile yolların ayrılmasının ardından kalede hangi ismin oynayacağı merak konusu oldu. Beşiktaş'ta kalan maçlarda hangi kaleci oynayacak? Utku Yuvakuran mı, Ersin Destanoğlu mu oynayacak? Son gelişmeler ve detaylar haberde...

Eski hocaları Haluk Güngör'den iki kaleciye destek

Kartal’da Loris Karius’un vedasıyla birlikte tüm gözler genç kaleciler Utku Yuvakuran ve Ersin Destanoğlu’na çevrildi. Abdullah Avcı döneminde kaleci antrenörü olarak görev yapan Haluk Güngör, Utku ve Ersin hakkında konuştu. 

Haluk Güngör: "İyi yerlere geleceklerine inanıyorum"

Abdullah Avcı döneminde kulüpte çalışan ve Skorer'e konuşan Haluk Güngör, “İkisi de yetenekli. İyi yerlere geleceklerine inanıyorum” dedi.

"Onlara zarar vermemek ve sabretmek gerekli"

Her iki kalecinin de yetenekli olduğuna vurgu yapan Güngör, “Utku ve Ersin’de yetenek olmasa zaten buralara kadar gelemezlerdi. Biz göreve başladığımızda Utku kadrodaydı. Ersin’i ise biz A kadroya aldık. Beşiktaş’ın şampiyonluk yarışındaki durumu düşünülürse kalan 8 maçta üzerlerinde çok fazla baskı da olmayacak. Bu durum onlar için elbette bir avantaj. Fırsat verilirse ikisinin de iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Ülkemizde, Avrupa’daki iyi kaleciler kadar yetenekli kaleciler var yeter ki şans bulsunlar. Bunun yanında onlara zaman vermek ve sabretmek gerekli” ifadelerini kullandı.

Loris Karius yorumu

Beşiktaş’ta çalışırken Loris Karius’un da hocalığını yapan Haluk Güngör, Alman file bekçisinin iddia edildiği gibi kötü bir kaleci olmadığını ifade etti.

Haluk Güngör: "Faturayı Karius'a kesmemek gerek"

Deneyimli antrenör, “İki sezonda yenilen gollere bakıldığı zaman faturayı sadece ona kesmemek gerek. Medipol Başakşehir’de olduğumuz dönemlerde en az gol yiyen takımlardan biriydik. Peki bu sadece kaleci başarısı mı? Hayır! Takım savunmasının da çok önemli payı var. Karius’un yediği gollerde takım halinde hatalar oldu. Liverpool gibi bir takıma transfer olmuş kaleciden bahsediyoruz” diye konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler