'Bu adamı kim getirdi?' sorusuna yanıt: "Ben, telefonla"

Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, 2000 yılında kısa bir süreliğine de olsa Adanaspor'da görev yapmıştı. Adanaspor, Alman teknik adamla 13 Aralık 2000'de sözleşme imzalamıştı. Sosyal medyada 'Bugün ne oldu' köşesinde bu bilgi verilirken, Cem Uzan'dan çarpıcı bir iddia olarak ortaya attı. Uzan, Löw'ü Adanaspor'a kendisinin getirdiğini söyledi. İşte detaylar...
13 Aralık 2020 18:45- Son Güncelleme - 14 Aralık 2020 12:11
Google news abonelik

20 yıl önce bugün Adanaspor, şu anda Almanya Milli Takımı'nın teknik direktörlüğünü yapan Joachim Löw'ü göreve getirmişti.

TRT Spor'un tarihte bugün olarak paylaştığı bu bilgi üzerine bir kullanıcı ile Cem Uzan arasında bir diyalog yaşandı.

Ubeydullah isiml bir kullanıcı Löw'ü kast ederek, "Bu adamı kim, nasıl Adanaspor'a getirdi, aklım almıyor" diye bir paylaşım yaptı. Cem Uzan ise bu paylaşımı alıntılayarak, "Ben. Telefonla" yanıtını verdi.

Öte yandan Adanaspor, Löw yönetiminde sadece 1 maça çıktı. Adanaspor o mücadelede Beşiktaş'a 2-1 mağlup oldu.

Löw hangi takımları çalıştırdı?

60 yaşındaki Joachim Löw kariyerinde Stuttgart, Fenerbahçe, Karlshure, Avusturya Wein ve Almanya Milli Takımı'nı çalıştırdı.

Alman teknik adam Fenerbahçe ile çıktığı 38 maçta 24 galibiyet alırken 6 kez berabere kaldı ve sahadan 8 kez mağlup ayrıldı.

Löw, kariyerinde toplamda 390 maça çıkarken 219 galibiyet aldı. 81 kez sahadan beraberlikle ayrılan Löw'ün ekipleri 90 kez de mağlup oldu.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.