Arif Ümit Uztürk: Amacımız Avrupa'da rakipleri dize getirmek

27.01.2018 - 17:25 | Son Güncellenme: 27.01.2018 - 17:25

Oturarak Voleybol Süper Ligi'nde birinci etap müsabakaları, Diyarbakır'da devam ediyor. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen organizasyonda 10 takım 4’er maç yapacak.

Uztürk maçları izlemek için Diyarbakır’da

Müsabakaları izlemek için kente gelen Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, yaptığı açıklamada, Oturarak Voleybol Süper Ligi'ni üç yıl önce başlattıklarını söyledi.

Uztürk, maçların ardından sporcuların kenti dolaştığını belirterek, Diyarbakır'ı çok beğendiklerini ifade etti.

“Amacımız Avrupa’da rakipleri dize getirmek”

Oturarak voleybolda ilk kez geçen yıl Avrupa Şampiyonası'na katıldıklarını anımsatan Uztürk, "İlk kez katıldığımız şampiyonada İtalya, Macaristan ve Gürcistan'ı yendik. Bu, bize büyük bir moral ve motivasyon kaynağı oldu. Amacımız Avrupa'da daha zorlu rakipleri dize getirebilmek." ifadelerini kullandı.

Federasyon bünyesinde 18 branşın aktif olduğunu, farklı branşlarda Avrupa ve dünyada birçok başarı elde ettiklerini anlatan Uztürk, şunları kaydetti:

"Güçlü bir federasyon olarak Avrupa ve dünya ile yarışıyoruz. İnşallah oturarak voleybol da bu başarılı branşların arasına eklenecektir. Diyarbakır, bu iş için gerçekten çok müsait. Yerel yönetimler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ilgili. İnşallah bu alanda da en kısa zamanda Avrupa ve dünyada söz sahibi olacak duruma hep birlikte geleceğiz."

“Bu organizasyon bir örnek”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir de organizasyona katkıda bulunanlara teşekkür ederek, "İnşallah bu organizasyon diğer federasyonlarımıza bir örnek teşkil eder." diye konuştu.

Ankara OSTİM Spor Kulübü Koordinatörü ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Ampute Futbol Teknik Kurul Başkanı Ahmet Yılmaz, bu tür organizasyonların devam etmesi gerektiğini söyledi.

Diyarbakır Ortopedik Engelliler Spor Kulübü Başkanı Nizamettin Karaçam da "Misafirlerimizi şehirde gezdirdik. Hepsi kentte bulunmaktan memnun. Organizasyon sayesinde kentimizi tanıtma fırsatı da bulduk." ifadelerini kullandı.

Senin için hazırladığımız haberler