VakıfBank yıldızından Türk mutfağı itirafı: "Hocamıza söylemeyin ama..."

Aleyna Gürgen
13.12.2023 - 00:00 | Son Güncellenme: 14.12.2023 - 22:16

Vodafone Sultanlar Ligi ekiplerinden VakıfBank'ın Amerikalı oyuncusu Ali Frantti yeni açıklamalarında Türk mutfağına duyduğu hayranlıktan bahsetti.

VakıfBank yıldızından Türk mutfağı itirafı: "Hocamıza söylemeyin ama..."

VakıfBank'ın bu sezon renklerine bağladığı Amerikalı smaçör Ali Frantti yeni açıklamaları ile dikkat çekti. 27 yaşındaki voleybolcu açıklamalarında gelecek hedefleri ve Türk mutfağından bahsetti.

İlgini Çekebilir
Özbay, VakıfBank ile yola devam dedi
Habere Git

"Hocamıza söylemeyin ama..."

Ali Frantti, takım arkadaşı Chiaka Ogbogu'nun Türk yemeklerini çok sevdiğinin hatırlatılması üzerine Türk mutfağı hakkında şunları söyledi: "Her gün menemen yemeyi seviyorum. Simit yemeyi seviyorum ama bunu hocamıza söylemeyin. Türk çayı çok güzel, her sabah içiyorum. Çorbalar çok güzel ve tabii ki baklava... Kebabı çok seviyorum, bayılıyorum. Yanında gelen mezeler ayrı bir harika."

İlgini Çekebilir
VakıfBank yeni transferi gözüne kestirdi!
Habere Git

"Türk yemeklerini özleyeceğim"

VakıfBank ile Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası için Çin'e giden Frantti, ülkeyi ilk kez ziyaret edeceğini ve duyduğu heyecanı "Ben her şeyi denemeyi severim. Yemek konusunda yeni tatlara açık birisiyim. Ama ne olur olmaz diyerek bavuluma atıştırmalıklar atacağım. Tabii ki Türk yemeklerini özleyeceğim. Yine de Çin kültürü ve Çin mutfağını deneyecek olmak heyecan verici olacak." ifadeleriyle dile getirdi.

 

İlgini Çekebilir
VakıfBank ve Santarelli aynı oyuncuyu istiyor
Habere Git

Thompson ve Ogbogu'dan Frantti'ye destek

ABD Milli Takımı'ndan takım arkadaşları Jordan Thompson ve Chiaka Ogbogu'yla VakıfBank'ta forma giyen Ali Frantti arkadaşlarının takıma uyum sağlamasında kendisine çok yardımcı olduğunu belirtti. Amerikalı smaçör takım arkadaşları için şunları söyledi: "Onların burada olması benim için çok güzel. Chiaka Ogbogu'yla aynı zamanda ev arkadaşıyız. İkisi de bana çok yardım etti. İstanbul'da çok mutluyum. Burada çok fazla arkadaş edindim. Türkiye'de ABD Milli Takımı'nda oynayan başka arkadaşlarım da var. Türk arkadaşlarım var, başka milletlerden arkadaşlarım var. Şu ana kadar İstanbul'da kendimi evimde gibi hissediyorum. Kişisel olarak Türkiye'yi daha yakından tanımaya çalışıyorum. Kültürü, yemekleri, gidilecek yerleri öğrenmek istiyorum."

İlgini Çekebilir
Güneş futbolcu olsa hangi pozisyonda oynardı?
Habere Git

Frantti'den Dünya Kulüpler Şampiyonası değerlendirmesi

Çin'in Hangzhou şehrinde yarın başlayıp 17 Aralık'a kadar devam edecek FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda forma giyecek olan Frantti turnuva hakkındaki "Dünyanın her yerinden iyi takımlar burada olacak. Çok heyecanlıyız. Bunu daha önce milli takımda tecrübe ediyorduk ama kulüp bazında bu kadar çeşitli takımlarla oynamamıştım. Çin'e daha önce gitmedim, benim için ilk olacak. Yeni bir kültürü tanımak, yeni bir ülke görmek de benim adıma güzel olacak." değerlendirmesi ile heyecanını belirtti. 

İlgini Çekebilir
Kadın voleybolunun en iyisi Çin'de belli olacak
Habere Git
Senin için hazırladığımız haberler