AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Valerien Ismael'den transfer açıklaması

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 21 May 2022 - 21:45 / Son Güncelleme : 21 May 2022 - 22:05

Spor Toto Süper Lig 38. hafta maçında Beşiktaş ile İttifak Holding Konyaspor'la 1-1 berabere kalırken teknik direktör Valerien Ismael açıklamalarda bulundu

Spor Toto Süper Lig 38. ve son hafta maçında Beşiktaş evinde Konyaspor ile 1-1 berabere kaldı. Beşiktaş teknik direktörü Valerien Ismael açıklamalarda bulundu.
 

1 maç hariç iyiydik

Valerien Ismael: "Maçın öncesinde önümüzdeki sene hedefimiz mental ve fiziki olarak güçlü olmak olduğunu söylemiştim. Disiplin ve kalite... Beşiktaş'ın futbolcusu mental ve teknik açıdan iyi olmak zorunda. Sezonun geneliyle ilgili bir fikrimiz oldu. 1 maç haricinde genel olarak iyi olduğumuzu söyleyebilirim."
 

 

Önemli olan doğru futbolcuyu bulabilmek

Transfer hakkında konuşan Valerien Ismael: "Şu anda kadroyla ilgili fikrimiz oluştu. Kararlar aldık. Dün de başkanımız ve Ceyhun beyle konuştuk. Yeni sezonda tabii ki transfer yapacağız. Bunun sayısı hakkında bir şey söylemek zor. En önemli konu doğru futbolcuyu bulabilmek. Fiziksel ve mental açıdan güçlü, Beşiktaş'ta oynamanın ne demek olduğunu bilecek oyuncular önceliğimiz. Tatilde yapacağımız ilk ödev budur."

Mental olarak güçlü takım oluşturmalıyız

İsmael "Birazcık adım adım gitmekte fayda var. Şu anda tatil ve toparlanma zamanı. Sezon başını iyi geçirmemiz lazım. Futbolcuları doğru şekilde hazırlamamız lazım. İlk dakikadan son dakikaya kadar mental olarak güçlü bir takım oluşturmak gerekiyor. Sakatlıkları halletmemiz gerekiyor. Bunları yapmak için ilk hedefimiz doğru hazırlık süreci."