Van'da Türkiye Rafting Şampiyonası heyecanı

16 Eylül 2018 16:05- Son Güncelleme - 16 Eylül 2018 16:05
Google news abonelik

Van'da düzenlenen Türkiye Rafting Şampiyonası üçüncü ayak yarışları devam etti. Sporcular kıyasıya bir mücadele verdi.

59 ekip boy gösterdi

Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu’nca düzenlenen, Çatak Kaymakamlığı ve Çatak Belediyesi tarafından desteklenen şampiyonanın üçüncü gününde 19 yaş altı kadın ve erkekler, 23 yaş altı kadın ve erkekler, açık yaş kadın ve erkekler ile açık yaş karma branşlarında 59 ekip, Çatak Çayı'nda hazırlanan parkurda finale çıkmak için start aldı.

Zorlu parkurlar dikkat çekti

Sporcular, finale çıkmak için 300 metrelik zorlu parkurda iniş, kafa kafaya, slalom ve RX kategorilerinde kürek çekerek kıyasıya mücadele etti. Müsabakalarda botu devrilerek çaya düşen bazı sporcular, botlarını düzelterek yarışa döndü.

Yarışa yoğın ilgi

Çekişmeli geçen üçüncü gün yarışlarını, Çatak Kaymakam Vekili ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Rafting Asbaşkanı ve Dünya Rafting Federasyonu İkinci Başkanı Fikret Yardımcı, Çatak Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan ile vatandaşlar izledi. Şampiyona final müsabakalarıyla sona erecek.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!