VAR semineri başladı! MHK...

22.03.2019 16:47 - Son Güncelleme -
VAR semineri başladı! MHK...

Spor Toto Süper Lig’in geride kalan bölümünde VAR sisteminde görev yapan hakemler sıkça eleştirilmişti. Merkez Hakem Kurulu tarafından 21-23 Mart tarihleri arasında düzenlenen Video Yardımcı Hakem (VAR) Semineri, Riva'da başladı.

Seminerde Sabri Çelik de yer alıyor

TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlenen seminere MHK Başkanı Sabri Çelik, MHK üyeleri, MHK Eğitim Danışmanları Jaap Uilenberg ve Oğuz Sarvan, Hollandalı FIFA Hakemi ve FIFA VAR Eğitimcisi Danny Makkelie, Süper Lig hakemleri ile FIFA kokartlı yardımcı hakemler katılıyor.

Jaap Uilenberg ile Danny Makkelie uyarılarda bulundu

Seminerin sabah yapılan oturumlarında Jaap Uilenberg ile Danny Makkelie hakemlere "VAR Protokolü", "Elle Oynamalar" ve "İkili Mücadeleler" başlıklarında sunum yaptı.

Seminerin ilk günü, Jaap Uilenberg, Danny Makkelie ve VAR Koordinatörü Barış Şimşek eşliğinde TFF Var Merkezi'nde yapılan VAR simülasyon çalışmaları ve saha uygulamaları ile tamamlandı.

Seminer yarın devam edecek

Seminer yarın sabah yapılacak teorik dersler, öğleden sonra yapılacak VAR simülasyon çalışmaları ve saha uygulamalarının ardından sona erecek.

Dans eden minik taraftar herkesi kendisine hayran bıraktı

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up