Valorant'ın beklenen E-Spor Turnuvası VCT Pasifik’te İlk Maçlar Oynandı

İsa Kethüda
26.03.2023 - 14:12 | Son Güncellenme: 26.03.2023 - 14:18

Valorant Şampiyonların Turunda ilk üç turnuvanın ikinci ayağı olan VCT Pasifik’te ilk gün DRX ile Zeta, Global ESports ile de T1 karşı karşıya geldi. İşte sonuçlar.

AJANSSPOR-HABER

İlk Karşılaşma: DRX vs Zeta

Oynanan ilk maçta harita DRX tarafından Ascent olarak seçildi. Zeta maçın başında oyunun temposunu belirleyen taraf oldu. Hızlı bir başlangıç yapmış olsalar da DRX ateş gücünü yakaladığında ise de Zeta mola almak zorunda kaldı. İlk yarı Zeta 4-1 üstünlüğü yakalamış olsa da DRX skoru 8-4’e getirerek ilk yarıya nokta koydu.

Foxy9 bela attı

Taraflar değiştirildiğinde ise DRX ivmesini korudu ve savunmaya geçtiklerinde de sadece bir raunt kaybettiler. Son rauntta sahneye DRX’in yeni çaylağı Foxy9 çıktı. Operatör ile Bela atan yetenekli çaylak ilk maçı takımına 13-5 kazandırmış oldu.

İkinci maçta Zeta’nın seçimi olan Pearl haritasında oynandı. Bir önceki maçta hızlı başlayan Zeta bu maçta aynı başlangıcı gösteremedi. Rüzgârı arkasına almış olan DRX, saldırı tarafındayken sadece bir raunt kaybettiler. Taraflar değiştiğinde ise Zeta hızlı başlayarak 4 raunt üst üste aldılar ancak yeterli olmadı. İkinci maçı da 13-5 kazanan DRX 2-0’lık skorla galip gelen taraf oldu ve turnuvada yoluna devam etti.

İkinci karşılaşma: Global ESports vs T1

İlk haritayı Ascent olarak seçen GES, oyunun kontrolünü erken aşamada T1’e kaybetti. Soğukkanlı oynayan T1 4. rauntta rakibine mola aldırdı. Bu oyunlarını devam ettirerek skoru 7-1’e getirdiler ancak yarının sonuna doğru oyunlarındaki boşluğu GES iyi değerlendirdi. Yarının son 5 raundunun 3’ü GES hanesine yazıldı. Taraflar değiştirildiğinde Global ESports ivmesini devam ettirmeyi hedefleyerek 9-4’lük skoru 11-8’e getirdi. Ancak T1 daha fazla hata yapmayarak maçı 13-8 almasını bildi ve rakibinin seçtiği haritadan skor çıkararak ayrıldılar.

İkinci maç, T1’in seçtiği harita olan Haven’da oynandı. Bu sefer de GES hızlı ve agresif bir başlangıç yaptı. İlk yarıda rakiplerine sadece iki raunt vererek 11-2 üstünlük sağladılar. Bu üstünlük taraflar değiştirildiğinde de devam etti ve GES maçı 13-4 alarak durumu 1-1’e getirdi. Böylelikle VCT Pasifiğin ilk kararlaştırıcı haritasına gidilmiş oldu.

3. ve son harita ise Lotus’tu. Maç yer yer ortada devam etse de ilk yarının sonlarında T1 ivme yakalayarak 8-4’lük skoru yakaladı. Taraflar değiştirildiğinde de maç ortada başladı. Karşılıklı olarak rauntlar kazanıldı ama T1 oyun sonlarına doğru peş peşe aldığı rauntlarla noktayı koydu. 13-7’lik biten maçın sonucunda turnuvada yoluna devam eden diğer takım da T1 oldu.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
İzlemeden Geçmeyin
Senin için hazırladığımız haberler