• Diğerleri

Ve Adil Gevrek'ten Nihat Özdemir'e cevap!

6 Şubat 2020 21:37- Son Güncelleme - 6 Şubat 2020 18:56
Google news abonelik

TFF Başkanı Nihat Özdemir, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başkan Özdemir, ertelenen Btc Turk Yeni Malatyaspor-Trabzonspor maçı ve Y. Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek hakkında konuştu. 

 

 

Özdemir, "Btc Turk Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, Trabzonspor karşılaşmasının ertelenmesi konusunda sert eleştirilerde bulundu. Federasyondan bir yetkilinin kendisini arayarak, 'Trabzonsporlu oyuncular Malatya'ya gelmeye korkuyor' sözlerini kullandığını belirtti. Bu konu hakkındaki görüşünüz nedir?" sorusunu ise şöyle yanıtladı:

"Kulüplerden sorumlu bir yönetim kurulu arkadaşımız o görüşmeleri yaptı. Ama Btc Turk Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek'in neden o maçı oynamak istediğini ben de merak ediyorum. Stada ambulans dahi yollayamazdık. Çünkü o stada gidecek ambulans dahi yoktu. Şehir ambulansları yaralı taşımakta, enkaz altından insanları çıkarmakla meşguldü. Başka hesaplar da vardı. Bir kulüp, hiç ilgili olmamasına rağmen bu konuya girdi. 'Bu maçı erteliyorlar, göreceksiniz o maçta sarı kartı olan arkadaşı affedecekler ve diğer maçta oynayacak.' dediler. Olmadığını gördüler. Kulüp müracaat etti, reddedildi ve o oyuncu oynayamadı. Bazı şeylerin altında bazı kötü niyetleri aramayı doğru bulmuyorum. İnsanların, başkanların, yöneticilerin; teknik direktörleriyle, takımlarıyla ilgileneceğine kendi taraftarlarını bu şekilde yönlendirmelerini doğru bulmuyorum. Maçın ertelenmesi belli olduktan sonra, Yeni Malatyaspor ertesi sabah tüm takım neden Antalya'ya gitti? Neden Malatya'da kalmadı? Size o açıklamayı yapan kulüp başkanımıza sorun, 'Niye Malatya'dan takımı Antalya'ya götürdün?' diye. Lütfen çıkınca Sayın Adil Gevrek'e sorun, çok güvenliyse kendi futbolcuları mı gitmek istedi Antalya'ya, onlar mı gitmek istedi?"

'Açıklamalar farklı yansıtıldı'

'Açıklamalar farklı yansıtıldı'

Btc Turk Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek'ten konuyla ilgili son dakika açıklaması geldi.

Ajansspor'dan Salim Manav'a konuşan Başkan Gevrek, "TFF Başkanı Nihat Özdemir'in açıklamalarını dinledim. Bu konuyla ilgili yarın Süper Lig'de oynayacağımız Ankaragücü maçımızdan sonra detaylı açıklama yapacağım. Biraz moralim bozuldu, açıklamalar farklı yansıtıldı, biraz da talihsizlik oldu. Şimdi bu konulara girmek istiyorum. Açıklamamda; neden Antalya'ya gitmek istediğimizi de paylaşacağım." diye konuştu.

Rıdvan Dilmen: 'Maçın oynanması mümkün değildi'

Btc Turk Yeni Malatyaspor Sportif Direktörü Ali Ravcı ile görüşme yaptığını belirten ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Btc Turk Yeni Malatyaspor-Trabzonspor maçının ertelenmesiyle ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

"Ali Ravcı ile konuştum nerdesin dedim, "Sokakta arabada yatıyoruz" dedi. Hakikaten Malatya'da maçın oynanması psikolojik olarak mümkün değildi. Kimse oynanmamasına itiraz edemez. Allah'tan Adil Gevrek bir açıklama yaptı da Fenerbahçe'nin açıklaması antipatik olmaktan dolayı çıktı. İnşallah maç sağduyulu geçer. Ali Bey ve Trabzonspor'da umarım sakin kalır."

Yarım metreden öyle bir gol kaçırdı ki...