AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ve Burak Elmas, yönetimi dava etti

Ajansspor Editör
Deniz ŞEN
İlk Yayınlanma : 11 May 2021 - 21:49 / Son Güncelleme : 11 May 2021 - 22:04

Son dakika spor haberleri... Galatasaray'da başkan adayı Burak Elmas, iptal olan başkanlık seçimleri sonrası Mustafa Cengiz yönetimini dava etti.

Burhan Can Terzi - AJANSSPOR

Galatasaray'da iptal edilen başkanlık seçimlerinin yankılar sürüyor. Başkan adayı Burak Elmas, Galatasaray yönetimini dava etti. 

 

Elmas'tan yönetime ikinci defa ihtar çekilmiş ve ''Aksi halde en kısa sürede yönetim kurulunun açıkça hukuki dayanaktan yoksun ve mesnetsiz olan bu kararına karşı ihtiyati tedbir talepli iptal davası açacağız'' denilmişti. Elmas davayı açtı.

Galatasaray'da 29 Mayıs'ta olması gereken seçim öncesi, yönetimin iptal kararı alması ve bu konuda geri adım atmaması üzerine başkan adayı Burak Elmas'tan ikinci defa ihtar gelmişti. 

Elmas, 'Dava açacağım' demişti

Seçimin olağan tarihinde gerçekleşmesi ve yönetimin aldığı bu karardan geri adım atması gerektiği ifade edilmiş aksi halde dava açılacağı söylenmişti. Ve Burak Elmas ikinci ihtardan sonra yönetiminden geri adım gelmeyince davayı açtı.

'Kimse Galatasaray'ın yarınlarını karartamaz' 

Burak Elmas davayı açmadan önce seçimlerin iptali konusunda ''Yaklaşık iki yıldır Galatasaray'ın doğru yönetilebilmesi için ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Bu süreçte, istisnasız bütün kurullarımızda çalışacak ve Galatasaray'ı hak ettiği yere getirecek çalışma arkadaşlarımızı sizin takdirlerinize sunduk. Galatasaray ile ilgili projelerimizi kamuoyuna açıkladık'' açıklamasında bulunmuştu.

'Kimse Galatasaray'ın yarınlarını, umutlarını ve geleceğini karartamamaz' diyen Elmas, şu şekilde konuşmuştu:

 

''Galatasaray, yalnızca bir spor kulübü değil, sosyalleşme süreci, değer yargıları ve kültürüyle 30 milyon taraftarı olan Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütüdür. Kimse Galatarasay'ın yarınlarını, umutlarını ve geleceğini karartamaz. Hiçbir Galatasaraylı buna müsaade etmez.''
 

Galatasaray'da başkanlık seçimi ne zaman yapılacak?
 

Galatasaray Kulübü ilk olarak, olağan seçimli genel kurulun 22 Mayıs'ta, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise 29 Mayıs'ta yapılacağı açıklanmıştı.

 

Galatasaray Kulübü, iptal edilen olağan seçimli genel kurul toplantısının tam kapanma sonrasında, pandemi koşullarının imkan vereceği en yakın tarihte gerçekleştirileceğini duyurdu.

Galatasaray Divan Kurulu Başkanlığı ise, "Bugün itibarıyla, seçim sürecinin işlenmesine ve seçimin belirlenen tarihte yapılmasına engel bir hal bulunmamaktadır." açıklamasıyla seçimin 29 Mayıs'ta yapılması gerektiğini belirtti.